warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/marinamirror.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

aktywność fizyczna

Kupowanie rozmaitych akcesoriów sportowych to zaledwie początek

sport
Autor: Todd Ryburn
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiste jest, że aktywność fizyczna bezpośrednio łączy się z utrzymaniem zdrowia przez człowieka. Współcześnie słyszy się o tym ogromnie często, przykładowo z uwagi na to, że obecnie na świecie jest bardzo duży odsetek ludzi z nadwagą, jak również z otyłością. Natomiast te dolegliwości skutkują niekiedy rozmaitymi groźniejszymi chorobami, takimi jak na przykład nadciśnienie czy choroby serca. Z kolei do walki z powszechną nadwagą najlepiej jest wykorzystać, poza właściwym odżywianiem, promowanie życia z dużą ilością ruchu.

W Polsce stale rośnie popularność aktywności fizycznej

ćwiczący zawodnik
Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie zderzają się dwie przeciwstawne tendencje. Z jednej strony alarmująco zwiększa się ilość osób bardzo otyłych, co zagraża ich zdrowiu, a w najtrudniejszych przypadkach nawet życiu. Z drugiej strony, panuje obecnie moda na aktywność fizyczną - wiele osób stara się ćwiczyć i odpowiednio odżywiać. Rzecz jasna, drugi trend jest bardzo wskazany, szczególnie aktualnie, kiedy osoby otyłe stają się ogromnym obciążeniem dla służby zdrowia. Jednym z najbardziej lubianych dyscyplin sportowych jest bieganie.