warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/marinamirror.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

studia

7 zagadnień o ścieżki kariery

Naprawa samochodu
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Kiedy pojawiła się w naszym kraju moda na studia wyższe, w latach 90-tych, zupełnie zapomnieliśmy o kształceniu zawodowym. A to źle, ponieważ aktualnie brak takich specjalistów. Wielu jest magistrów rożnych kierunków bez szans na lepsze życie, którzy nierzadko emigrowali za granicę, żeby jakoś funkcjonować, a mało jest specjalistów z prawdziwego zdarzenia. Właściwie Ci też wyjechali, bo tam zarobią naprawdę lepiej.

Usługi świadczone przez prawników

grupa prawników
Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com
Zawód prawnika wiąże się z dużym uznaniem w sumie na całym świecie. Jest tak chociażby z uwagi na wieloletnie i uznawane za skomplikowane studia, jakie musi skończyć każdy kandydat na prawnika. Zdanie studiów na kierunku prawniczym najczęściej wymaga dużego samozaparcia, a co najważniejsze wkładu własnego w postaci samodzielnej nauki.

Nie podobają cię kierunki ścisłe? Wybierz studia z filologii

nauczanie języków obcych
Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Mówią: „Ucz się, ucz, bo wiedza to potęgi klucz”. Ci co to wypróbowali i zostali w tego typu postanowieniu doskonale zdają sobie sprawę, iż jest tak właśnie jest i jednakowoż oszustwo. Wiedza jest naprawdę niezbędna, by uzyskać ciekawszą pracę, a tym bardziej pozwala wygodniej, bardziej luksusowo żyć, lecz z innej strony, co nam po wiedzy, kiedy pracy nie ma, kiedy człowiek ukończył trzy kierunki, a nikt nie chce go zatrudnić. Nie są zainteresowani wykształceniem, przepytują go za to o wcześniejsze miejsca pracy, lecz kiedy miał pracować, jak bez przerwy studiował. To kłopoty wielu młodych ludzi. Recepta dla następnych magistrów jest tego typu, że jak już tak bardzo pragniesz studiować coś z nauk humanistycznych czy społecznych to wybierz koniecznie studia filologii obcej.

Humanista kontra ścisłowiec

Nauka: humaniści vs. ścisłowcy
Autor: shho
Źródło: http://sxc.hu
Jeśli humanista twierdzi, iż „świat schodzi na psy”, to ścisłowiec pocznie zawieszać na nim te czworonogi, pokazując swoją przewagę w aktualnej realności. Słowa humanisty na pewno są zbyt jednoznaczne, gdyż świat jest za bardzo skomplikowany, by mówić o nim w sposób czarno-biały, jednak powinniśmy przyznać, iż osoby o bardziej matematycznych czy fizycznych (ścisłe nauki) zdolnościach mająnieznacznie łatwiej. A co się dzieje w tym momencie z humanistami? Albo mają jakiś pomysł, albo przybici chodzą do Urzędu Pracy.

Jakie są efektywne sposoby nadrobienia zaległości w szkole

kurs do matury
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
W dniu dzisiejszym zdobywanie wybitnie dobrego wykształcenia bez wątpliwości jest priorytetem znacznej części naszego młodego społeczeństwa. Niemniej wprawdzie trzeba wybitnie odważnie przyznać, że często nasze szkoły publiczne niestety nie zapewniają nam należytego poziomu, co z pewnością nie jest dla nas zjawiskiem pozytywnym.

Czy istnieją sprawne sposoby nadgonienia zaległości edukacyjnych?

Kredki STABILO woody 3 w 1
Autor: STABILO
Źródło: STABILO
W dniu dzisiejszym zdobywanie niezmiernie dobrego wykształcenia niewątpliwie jest priorytetem znacznej części naszego młodego społeczeństwa. Niemniej jednak trzeba nadzwyczaj odważnie przyznać, że wielokrotnie nasze szkoły publiczne niestety nie zapewniają nam pożądanego poziomu, co bezsprzecznie nie jest dla nas zjawiskiem pozytywnym.

Cieszące się powodzeniem uczelnie wyższe

Studenci
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Dalsze nauczanie w Polsce z roku na permanentnie powiększa swą ofertę, zmieniając szkoły wyższe oraz ich programy kształcenia zgodnie z duchem czasu. Kiedy chodzi o dzisiejsze studia informatyka jako kierunek może pochwalić się się niemałym zainteresowaniem przyszłych studentów i studentek.

Do jakiego liceum we Wrocławiu warto się zapisać?

nauczyciele i uczniowie
Autor: Maryland GovPics
Źródło: http://www.flickr.com
Spory niż demograficzny sprawia, że licea niejako bardziej ochoczo zapraszają do nauki również tych nieco gorszych uczniów. Jednakże ciągle są te licea we Wrocławiu, które generalnie są słynne z tego, iż ciężko tak naprawdę dostać się w ich progi. Prawda jest taka, że takie właśnie placówki są najsolidniejsze. Czyli jeśli ktoś jest bardzo zdolnym gimnazjalistą, a na dodatek charakteryzuje się ambicją, z całą pewnością powinien zwrócić własną uwagę na wszystko co związane z liceami we Wrocławiu.

Jakimi aspektami kierować się przy wyborze profilu studiów?

Studenci, komputery
Autor: noderat
Źródło: http://www.sxc.hu
Wybranie rzeczywiście odpowiedniego kierunku studiów z pewnością jest bardzo ważną kwestią dla dosłownie każdego z nas – przecież nierzadko coś takiego w ogromnym wręcz stopniu wpływa na całe nasze przyszłe życie oraz na to, czy będziemy mogli pracować na naprawdę zadowalającej nas posadzie.

Kursy zawodowe dla dorosłych

uczniowie podczas pracy w grupie
Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com
Nikomu nie musimy chyba nawet mówić o tym, że bez dobrych kwalifikacji w zdecydowanej większości przypadków nie możemy raczej cieszyć się zbyt dużymi szansami na znalezienie wymarzonej dla siebie posady na współczesnym rynku pracy. Z drugiej jednak strony całe mnóstwo ludzi znajduje się w sytuacji, kiedy to po zakończeniu liceum nie zamierzają studiować na żadnych uczelniach wyższych, a z drugiej strony brak umiejętności nie pozwala im na zdobywanie doświadczenia zawodowego i rozwijanie się w kierunku którym są akurat zainteresowani.