warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/marinamirror.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

studia

7 zagadnień o ścieżki kariery

Naprawa samochodu
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Kiedy pojawiła się w naszym kraju moda na studia wyższe, w latach dziewięćdziesiątych, zupełnie zapomnieliśmy o wykształceniu zawodowym. A to źle, ponieważ w dzisiejszych czasach brakuje tego typu specjalistów. Wielu jest magistrów rożnych kierunków bez szans na lepsze życie, którzy nierzadko uciekli do innych krajów, żeby jakoś żyć, a mała jest ilość fachowców z prawdziwego zdarzenia. Właściwie Ci także wyjechali, gdyż tam zarobią zdecydowanie lepiej.

Usługi świadczone przez prawników

grupa prawników
Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com
Zawód prawnika cieszy się dużym szacunkiem właściwie na całym świecie. Jest tak na przykład ze względu na długotrwałe i uznawane za trudne studia, które odbywa każdy kandydat na prawnika. Zdanie studiów prawniczych zazwyczaj wymaga sporej dawki samozaparcia, a przede wszystkim wkładu własnego w postaci samodzielnej nauki.

Nie podobają cię kierunki ścisłe? Wybierz studia z filologii

nauczanie języków obcych
Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Mówią: „Ucz się, ucz, bo wiedza to potęgi klucz”. Ci którzy spróbowali i wytrwali w tym postanowieniu doskonale zdają sobie sprawę, że jest to czysta prawda i ale także nieprawda. Wiedza jest naprawdę niezbędna, aby otrzymać lepszą pracę, a tym bardziej pozwala wygodniej, bardziej komfortowo żyć, lecz z drugiej strony, co nam po mądrości, gdy pracy nie możemy zdobyć, kiedy człowiek zaliczył trzy fakultety, a żadna firma nie chce go zatrudnić. Nie interesują ich studia, pytają się go za to o wcześniejsze miejsca pracy, ale kiedy miał je zdobyć, jak bez przerwy studiował. To problemy wielu młodych ludzi. Recepta dla kolejnych magistrów jest taka, że jak już koniecznie pragniesz studiować coś z nauk humanistycznych czy społecznych to wybierz koniecznie studia filologii obcej.

Humanista kontra ścisłowiec

Nauka: humaniści vs. ścisłowcy
Autor: shho
Źródło: http://sxc.hu
Jeśli humanista twierdzi, iż „świat schodzi na psy”, to ścisłowiec pocznie zawieszać na nim te czworonogi, pokazując swoją przewagę w aktualnej realności. Słowa humanisty na pewno są zbyt jednoznaczne, gdyż świat jest za bardzo skomplikowany, by mówić o nim w sposób czarno-biały, jednak powinniśmy przyznać, iż osoby o bardziej matematycznych czy fizycznych (ścisłe nauki) zdolnościach mająnieznacznie łatwiej. A co się dzieje w tym momencie z humanistami? Albo mają jakiś pomysł, albo przybici chodzą do Urzędu Pracy.

Jakie są efektywne sposoby nadrobienia zaległości w szkole

kurs do matury
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
W dniu dzisiejszym zdobywanie wybitnie dobrego wykształcenia bez wątpliwości jest priorytetem znacznej części naszego młodego społeczeństwa. Niemniej wprawdzie trzeba wybitnie odważnie przyznać, że często nasze szkoły publiczne niestety nie zapewniają nam należytego poziomu, co z pewnością nie jest dla nas zjawiskiem pozytywnym.

Czy istnieją sprawne sposoby nadgonienia zaległości edukacyjnych?

Kredki STABILO woody 3 w 1
Autor: STABILO
Źródło: STABILO
W dniu dzisiejszym zdobywanie nadzwyczaj dobrego wykształcenia bez wątpliwości jest priorytetem znacznej części naszego młodego społeczeństwa. Niemniej wprawdzie trzeba niezmiernie odważnie przyznać, że w szeregu przypadków nasze szkoły publiczne niestety nie zapewniają nam pożądanego poziomu, co bez wątpliwości nie jest dla nas zjawiskiem pozytywnym.

Cieszące się powodzeniem uczelnie wyższe

Studenci
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Dalsze nauczanie w Polsce z roku na nadal ulepsza swoją ofertę, zmieniając szkoły wyższe oraz ich programy nauczania zgodnie z duchem czasu. Gdy chodzi o dzisiejsze studia informatyka jako kierunek może cieszyć się się niemałym zainteresowaniem przyszłych studentów oraz studentek.

Do jakiego liceum we Wrocławiu warto się zapisać?

nauczyciele i uczniowie
Autor: Maryland GovPics
Źródło: http://www.flickr.com
Spory niż demograficzny sprawia, że licea niejako bardziej ochoczo zapraszają do nauki również tych nieco gorszych uczniów. Jednakże ciągle są te licea we Wrocławiu, które generalnie są słynne z tego, iż ciężko tak naprawdę dostać się w ich progi. Prawda jest taka, że takie właśnie placówki są najsolidniejsze. Czyli jeśli ktoś jest bardzo zdolnym gimnazjalistą, a na dodatek charakteryzuje się ambicją, z całą pewnością powinien zwrócić własną uwagę na wszystko co związane z liceami we Wrocławiu.

Jakimi aspektami kierować się przy wyborze profilu studiów?

Studenci, komputery
Autor: noderat
Źródło: http://www.sxc.hu
Znalezienie naprawdę idealnego kierunku studiów niewątpliwie jest bardzo istotną kwestią dla praktycznie każdego z nas – w końcu w większości przypadków coś takiego w ogromnym wręcz stopniu wpływa na całe nasze przyszłe życie oraz na to, czy uda nam się pracować na rzeczywiście satysfakcjonującej nas posadzie.

Kursy zawodowe dla dorosłych

uczniowie podczas pracy w grupie
Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com
Nikomu nie musimy chyba nawet mówić o tym, że bez dobrych kwalifikacji w zdecydowanej większości przypadków nie możemy raczej cieszyć się zbyt dużymi szansami na znalezienie wymarzonej dla siebie posady na współczesnym rynku pracy. Z drugiej jednak strony całe mnóstwo ludzi znajduje się w sytuacji, kiedy to po zakończeniu liceum nie zamierzają studiować na żadnych uczelniach wyższych, a z drugiej strony brak umiejętności nie pozwala im na zdobywanie doświadczenia zawodowego i rozwijanie się w kierunku którym są akurat zainteresowani.