warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/marinamirror.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

studia

7 zagadnień o ścieżki kariery

Naprawa samochodu
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Gdy pojawiła się w Polsce moda na studia wyższe, w latach 90-tych, zupełnie zapomnieliśmy o kształceniu zawodowym. A to źle, gdyż obecnie brak takich fachowców. Wielu jest magistrów rożnych kierunków bez widoków na lepsze życie, którzy nierzadko emigrowali do innych krajów, żeby jakoś funkcjonować, a mało jest fachowców z prawdziwego zdarzenia. Zresztą Ci także wyjechali, ponieważ tam zarobią naprawdę większe pieniądze.

Usługi świadczone przez prawników

grupa prawników
Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com
Profesja prawnika cieszy się dużym uznaniem w zasadzie na całym świecie. Jest tak chociażby ze względu na długotrwałe i uważane za trudne studia, jakie musi skończyć każdy przyszły prawnik. Zaliczenie studiów na kierunku prawniczym zwykle wymaga dużego samozaparcia, a co najważniejsze własnego wysiłku w postaci nauki na własną rękę.

Nie podobają cię kierunki ścisłe? Wybierz studia z filologii

nauczanie języków obcych
Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Twierdzą: „Ucz się, ucz, bo wiedza to potęgi klucz”. Ci co to wypróbowali i pozostali w takim postanowieniu wiedzą, iż jest to prawda i jednakowoż fałsz. Wiedza jest niezwykle niezbędna, żeby zdobyć ciekawszą pracę, a co za tym idzie wygodniej, bardziej komfortowo żyć, lecz z drugiej strony, co nam po mądrości, gdy pracy nie możemy zdobyć, gdy człowiek ukończył trzy fakultety, a nikt nie chce dać mu pracy. Nie są zainteresowani wykształceniem, przepytują go za to o doświadczenie, lecz kiedy miał pracować, jak ciągle studiował. To problemy wielu młodych ludzi. Recepta dla następnych magistrów jest tego typu, że jak już tak bardzo chcesz studiować coś z nauk humanistycznych czy społecznych to wybierz koniecznie studia filologii obcej.

Humanista kontra ścisłowiec

Nauka: humaniści vs. ścisłowcy
Autor: shho
Źródło: http://sxc.hu
Jeśli humanista twierdzi, że „świat schodzi na psy”, to ścisłowiec pocznie wieszać na nim te czworonogi, prezentując swoją przewagę w dzisiejszej rzeczywistości. Słowa humanisty niewątpliwie są zbyt mocne, ponieważ świat jest za bardzo złożony, by mówić o nim w sposób czarno-biały, jednakże należy potwierdzić, że osoby o bardziej matematycznych czy fizycznych (ścisłe nauki) zdolnościach mają trochę łatwiej. A co się dzieje w tej sytuacji z humanistami? Albo mają jakiś pomysł, lub załamani udają się do Urzędu Pracy.

Jakie są efektywne sposoby nadrobienia zaległości w szkole

kurs do matury
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
W dniu dzisiejszym zdobywanie nadzwyczaj dobrego wykształcenia z pewnością jest priorytetem znacznej części naszego młodego społeczeństwa. Niemniej natomiast trzeba niezmiernie odważnie przyznać, że po wielokroć nasze szkoły publiczne niestety nie zapewniają nam należytego poziomu, co z pewnością nie jest dla nas zjawiskiem pozytywnym.

Czy istnieją sprawne sposoby nadgonienia zaległości edukacyjnych?

Kredki STABILO woody 3 w 1
Autor: STABILO
Źródło: STABILO
W dniu dzisiejszym zdobywanie ogromnie dobrego wykształcenia bez wątpliwości jest priorytetem znacznej części naszego młodego społeczeństwa. Niemniej pomimo tego trzeba nadzwyczaj odważnie przyznać, że w wielu przypadkach nasze szkoły publiczne niestety nie zapewniają nam korzystnego poziomu, co bezsprzecznie nie jest dla nas zjawiskiem pozytywnym.

Cieszące się powodzeniem uczelnie wyższe

Studenci
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Szkolnictwo wyższe w Polsce z roku na nadal specjalizuje swoją ofertę, modyfikując szkoły wyższe i ich programy nauczania wraz z duchem czasu. Kiedy chodzi o obecne studia informatyka jako kierunek cieszy się ogromnym zainteresowaniem przyszłych studentów oraz studentek.

Do jakiego liceum we Wrocławiu warto się zapisać?

nauczyciele i uczniowie
Autor: Maryland GovPics
Źródło: http://www.flickr.com
Znaczny niż demograficzny powoduje, że licea tak jakby bardziej ochoczo zapraszają do nauki także takich trochę gorszych uczniów. Jednak w dalszym ciągu są takie wrocławskie licea, które zasadniczo są słynne z tego, iż ciężko w sumie dostać się do nich. Fakty są takie, że tego typu właśnie placówki są najsolidniejsze. A więc jeżeli ktoś jest naprawdę zdolnym gimnazjalistą, a na dodatek cechuje się sporymi ambicjami, bez cienia wątpliwości powinien zwrócić swoją uwagę na wszystko co ma związek z wrocławskimi liceami.

Jakimi aspektami kierować się przy wyborze profilu studiów?

Studenci, komputery
Autor: noderat
Źródło: http://www.sxc.hu
Wybór rzeczywiście idealnego kierunku studiów z pewnością jest niezwykle istotną rzeczą dla praktycznie każdego z nas – w końcu nierzadko coś takiego ma spory wpływ na całe nasze przyszłe życie oraz na to, czy uda nam się pracować na naprawdę satysfakcjonującej nas posadzie.

Kursy zawodowe dla dorosłych

uczniowie podczas pracy w grupie
Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy chyba zdaje sobie sprawę z tego o tym, że bez dobrych kwalifikacji w zdecydowanej większości przypadków nie możemy raczej cieszyć się zbyt dużymi szansami na zdobycie wymarzonej dla siebie posady na współczesnym rynku pracy. Z drugiej jednak strony bardzo wielu ludzi znajduje się w sytuacji, kiedy to po wyjściu z liceum nie zamierzają studiować na żadnych uczelniach wyższych, a jednocześnie brak umiejętności uniemożliwia im aktywną pracę zawodową i rozwijanie się w interesującym ich akurat kierunku.