warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/marinamirror.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

konsola

Rozwój gier komputerowych

gry
Ludzie bawili się grając od zarania dziejów. Jest to metoda na rozrywkę, a często rywalizację. Jedną z najstarszych gier znanych ludzkości są szachy. Pierwsze wzmianki pisemne o tejże rozrywce pochodzą z IV wieku z Persji, dokąd szachy przywędrowały z Indii. Ludzie grają również w inne gry, dla przykładu wspomnę tylko domino, gry w karty, albo futbol.

Wszystko się zmienia

psp
Autor: aleXwire
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze zupełnie niedawno najważniejszym zajęciem dzieci było bieganie po podwórkach i wdrapywanie się na drabinki. Później zainteresowały się komputerami oraz grami, które zaczęły się na nie pojawiać, chociaż być może nie były one nazbyt wspaniale zrobione. Dzisiaj mimo wszystko maluchy posiadają całkowicie odmienną rozrywkę, a są nimi gry na konsolach, gry które są zrobione na wspaniałym poziomie, a co się z tym wiąże, naprawdę mają szanse nas przenieść w zupełnie kolejny świat.

Znajdź grę dla siebie

gra na przeglądarkę
Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Przegląd rynku gier na PC, Play Station i Xbox ma to do siebie, iż, przeważnie są recenzowane gry niezbyt zjawiskowe, nie mające w sobie potencjału najlepszych gier w historii. Zresztą, tak samo jest z muzyką czy z filmami.

Mała porcja informacji na temat konsoli typu Xbox One i gier

Battlefield na Xbox One
Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Co kilka lat w sprzedaży pojawiają się coraz to nowe modele konsol, dające jeszcze więcej możliwości dla miłośników gier, jacy chcieliby pograć na nich. Już obecnie oferowane konsole to bardzo wydajny sprzęt, z silnymi procesorami graficznymi i dużą ilością pamięci, a praktycznie każda nowa wersja będzie jeszcze bardziej mocna i wydajna. Dotyczy to również najnowszego dziecka Microsoftu, to znaczy konsoli Xbox one. To urządzenie pierwotnie stać się miało przebojem, jednak z czasem okazało się, że wiele z zapowiadanych nowości nie znajdzie się w jego obudowie.

Jakie wymienia się pozytywy grania na konsoli typu Xbox 360

gra na Xboxie
Autor: The Bakken Museum
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób nie wyobraża sobie codziennego dnia bez używania elektroniki. Od czasów, gdy od wschodnich sąsiadów przywożone były niewielkie konsolki z jajeczkami lub tetrisem rynek mobilnej rozrywki bardzo się zmienił. Obecnie do standardu należy posiadanie przy sobie jakiegoś smatrfona, który możliwościami oraz wydajnością będzie bił głowę komputerowy sprzęt sprzed dekady. Bardzo popularne są również najróżniejsze tablety i konsole, no i nie można zapomnieć o tradycyjnych komputerach.

Jakiego typu są zalety zagrania na Xbox?

czas na grę
Autor: Gastón Gaiduk
Źródło: http://www.flickr.com
Rozrywka mobilna co chwilę oferuje nowe wyzwania, mające skusić graczy do spędzania wolnych chwil przed ekranem monitora albo telewizora. Zdecydowana większość dzisiejszych telefonów komórkowych ma możliwości grania w dużą liczbę gier, także typowe komputery oprócz tego, że mogą służyć do pracy, to również chętnie wykorzystywane są do zabawy. Wiele osób nawet podczas pracowniczych zajęć lubi sobie pogrywać przykładowo w proste gry logiczne xbox 360, co oczywiście nie zawsze będzie się podobać ich pracodawcom. Komputery stają się coraz wydajniejsze, a miłośnicy grania czasami wydają spore sumy na kupno najwydajniejszych graficznych układów, na jakich wszystkie gry chodzić będą wydajnie i szybko.

Typy gier na PlayStation Vita

PlayStation Vita
Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Pomimo tego, że tablety i smartfony zdobywają coraz więcej popularności, to niewielkie konsolki cały czas mają stałe grono zwolenników. Tak naprawdę konsole są znacznie wygodniejsze do grania, niż sprzęty posiadające tylko ekran dotykowy. Przykładowo jedna z ostatnio wypuszczonych do dystrybucji konsolek, czyli sony PS Vita to nieduże, lecz bardzo funkcjonalne urządzenie, które może zadowolić nawet najbardziej wymagających graczy. Ekran z pięciocalową przekątną to obecnie standard pośród urządzeń przenośnych.

Atrakcyjne gierki nie są stratą naszego czasu!

granie z Playstation Move
Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com
Gry naprawdę uczą nas wiele! Jeżeli ktoś nadal bardzo wątpi w to, że najzwyczajniej gierki znacząco zwiększają nasz refleks, musi możliwiej jak najszybciej zacząć regularne granie, a bez cienia wątpliwości zauważy, iż chociaż naturalnie nie powinno się przesadnie kadzić firmom produkującym gierki, to jednakże faktycznie np. gry wyścigowe ps2 sprawiają dużo dobrego dla naszego organizmu. Dzięki właśnie gierkom nasz refleks niejako stoi na nieco wyższym poziomie. Wiadoma sytuacja: nie można powiedzieć, że są one niesamowicie ważną dominantą, ale ciężko nie docenić ogromnego znaczenia gier! Doceniajmy takowe, będziemy usatysfakcjonowani.