warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/marinamirror.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Matura

Testy i sprawdziany w szkołach

Obecny system szkolnictwa znacznie różni się od tego, jaki panował przykładowo jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Zmieniły go różnorodne reformy i nowe prawa. Jedną z bardziej wyraźnych zmian było na przykład utworzenie szkół gimnazjalnych, co wiązało się ze skróceniem czasu uczęszczania do szkoły podstawowej o dwa lata. Z kolei w liceach ogólnokształcących skrócono okres nauki z czterech lat do trzech. Zmieniły się również reguły przeprowadzania części egzaminów, dodano także kilka nowych.

Jak bardzo dobrze przygotować się do zdawania matury z matematyki?

matematyka
Autor: fdecomite
Źródło: http://www.flickr.com
Trzy lata temu maturzyści z Polski nareszcie musieli obowiązkowo pisać na egzaminie matematykę. Ciężko jednoznacznie rzec, że decyzja o wprowadzeniu owego przedmiotu miała sens, opinie są bardzo podzielone, ale fakt jest taki, iż uczeń, który pragnie uzyskać maturę nie powinien opuszczać matmy. Można się nieco buntować, ale najbardziej znaczące jest to, aby w żadnym wypadku nie sądzić, że nagle matma przestanie być obowiązkowym przedmiotem. Zwłaszcza, iż w końcu często ów przedmiot jest niesamowicie pomocny.