warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/marinamirror.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Matura

Testy i sprawdziany w szkołach

Obecny system szkolnictwa znacznie różni się od tego, jaki panował przykładowo jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Zmieniły go różnorodne reformy i nowe prawa. Jedną z bardziej wyraźnych zmian było na przykład utworzenie szkół gimnazjalnych, co wiązało się ze skróceniem czasu uczęszczania do szkoły podstawowej o dwa lata. Z kolei w liceach ogólnokształcących skrócono okres nauki z czterech lat do trzech. Zmieniły się również reguły przeprowadzania części egzaminów, dodano także kilka nowych.

Jak bardzo dobrze przygotować się do zdawania matury z matematyki?

matematyka
Autor: fdecomite
Źródło: http://www.flickr.com
Trzy lata temu maturzyści wreszcie musieli obowiązkowo pisać na egzaminie maturalnym matmę. Ciężko obiektywnie powiedzieć, że decyzja o wprowadzeniu owego przedmiotu miała sens, opinie są podzielone, lecz fakty są takie, iż taki uczeń, który pragnie uzyskać świadectwo maturalne nie może opuszczać matematyki. Można się trochę buntować, ale najbardziej znaczące jest to, aby w żadnym razie nie myśleć, że nagle matma przestanie być obowiązkowa. W szczególności, iż przecież w wielu przypadkach ów przedmiot jest niezmiernie pomocny.