warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/marinamirror.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Matura

Testy i sprawdziany w szkołach

Obecny system szkolnictwa znacznie różni się od tego, jaki panował przykładowo jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Zmieniły go różnorodne reformy i nowe prawa. Jedną z bardziej wyraźnych zmian było na przykład utworzenie szkół gimnazjalnych, co wiązało się ze skróceniem czasu uczęszczania do szkoły podstawowej o dwa lata. Z kolei w liceach ogólnokształcących skrócono okres nauki z czterech lat do trzech. Zmieniły się również reguły przeprowadzania części egzaminów, dodano także kilka nowych.

Jak bardzo dobrze przygotować się do zdawania matury z matematyki?

matematyka
Autor: fdecomite
Źródło: http://www.flickr.com
Trzy lata temu polscy maturzyści wreszcie musieli obowiązkowo zdawać na egzaminie maturalnym matematykę. Ciężko obiektywnie rzec, że decyzja o ponownym wprowadzeniu tego przedmiotu miała jakiś sens, zdania są różne, lecz prawda jest taka, iż taki uczeń, który chciałby uzyskać świadectwo dojrzewania nie powinien opuszczać matematyki. Można się nieco buntować, ale najbardziej znaczące jest to by w żadnym razie nie sądzić, że z dnia na dzień matematyka przestanie być obowiązkowa. W szczególności, iż w końcu w wielu przypadkach owy przedmiot jest szalenie pomocny.