warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/marinamirror.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

instrumenty dęte

Wyjątkowe hobby - Historia najbardziej znanych instrumentów dętych?

Gra na akordeonie
Autor: Missy Carvin
Źródło: http://www.flickr.com
Pośród wielu modeli muzycznych instrumentów największe znaczenie odgrywają dęte instrumenty, często nazywane aerofonami. Jest ich największa ilość i mają bardzo ciekawą i długą historię. Spora część z nich wymyślono jako instrumenty używane przez rycerstwo i na polowaniach.

Znane instrumenty dęte

Instrument puzon
Autor: ASCOM Prefeitura de Votuporanga
Źródło: http://www.flickr.com
Instrumenty dęte są grupą nazywaną inaczej aerofonami. Zalicza się do nich kolejno instrumenty dęte drewniane, blaszane i wyposażone w klawisze. Przedstawicielami instrumentów dętych drewnianych są oczywiście saksofony.

Super instrumenty dęte

Instrument keyboard
Autor: jdegraaf
Źródło: http://www.flickr.com
Aerofony są to instrumenty, w których dźwięk powstaje poprzez wibracje powietrza zamkniętego w przestrzeni rezonansowej. Najbardziej znany podział charakteryzuje aerofony jako instrumenty dęte a następnie dzieli je na dęte drewniane, na przykład klarnety, oboje, dęte blaszane, należą tu na przykład kornety, oraz dęte klawiszowe, wśród których interesującym przykładem są melodyki.

Instrumenty dęte

Gra na fletach
Autor: Saturation Fest
Źródło: http://www.flickr.com
Instrumenty muzyczne to przede wszystkim przedmioty wytworzone specjalnie po to, by stworzyć muzykę. Powstawały od wieków i obecnie tworzą niezwykle liczną grupę sprzętów służących tworzeniu muzyki. Lecz instrumentem muzycznym mogą być także przedmioty absolutnie nie powiązane z muzyką, przykładowo przedmioty codziennego użytku.

Rola instrumentów dętych we współczesnej muzyce

fagot
Autor: Scott Wolford
Źródło: http://www.flickr.com
Melodia bywa obecna w życiu każdego z nas. Matka puszcza nienarodzonemu kompozycje klasyczne, aby lepiej rozwinął się w jej brzuchu, malutkie dzieci uwielbiają podskakiwać do skocznych utworów dziecięcych granych z komputera, młodzież kołysze się rytmicznie na dyskotece, natomiast dorośli nie lubią jazdy w ulicznym tłoku bez możliwości słuchania muzyki. Ale mało kto zastanawia się, jak skomplikowana jest to forma przekazu.