warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/marinamirror.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

instrumenty dęte

Wyjątkowe hobby - Historia najbardziej znanych instrumentów dętych?

Gra na akordeonie
Autor: Missy Carvin
Źródło: http://www.flickr.com
Pośród wielu modeli muzycznych instrumentów największą rolę odgrywają instrumenty dęte, nazywane również aerofonami. Jest ich największa ilość i mają bardzo długą i ciekawą historię. Wiele z nich powstało jako instrumenty używane przez rycerzy w czasie polowań.

Znane instrumenty dęte

Instrument puzon
Autor: ASCOM Prefeitura de Votuporanga
Źródło: http://www.flickr.com
Instrumenty dęte to grupa nazywana także aerofonami. Zalicza się do nich kolejno instrumenty dęte z drewna, z blachy oraz, a także wyposażone w klawisze. Przykładem instrumentów dętych drewnianych są oczywiście saksofony.

Super instrumenty dęte

Instrument keyboard
Autor: jdegraaf
Źródło: http://www.flickr.com
Aerofony są to instrumenty, w których dźwięki tworzone są poprzez wibrowanie powietrza zamkniętego w przestrzeni rezonansowej. Podstawowy podział opisuje aerofony jako instrumenty dęte a następnie dzieli je na dęte drewniane, przykładowo klarnety, oboje, dęte blaszane, należą tu na przykład kornety, oraz dęte klawiszowe, wśród których interesującym przykładem są melodyki.

Instrumenty dęte

Gra na fletach
Autor: Saturation Fest
Źródło: http://www.flickr.com
Instrumenty muzyczne to głównie sprzęty wytworzone głównie po to, aby tworzyć muzykę. Powstawały od wieków i obecnie tworzą bardzo liczną grupę przyrządów służących tworzeniu muzyki. Lecz instrumentem muzycznym bywają również rzeczy zupełnie nie związane z muzyką, przykładowo przedmioty codziennej użyteczności.

Rola instrumentów dętych we współczesnej muzyce

fagot
Autor: Scott Wolford
Źródło: http://www.flickr.com
Melodia bywa zawsze w życiu każdego z nas. Mama puszcza nienarodzonemu utwory klasyków, żeby lepiej rozwijał się w jej brzuchu, mniejsze dzieci uwielbiają tańczyć do skocznych utworów dziecięcych granych z odtwarzacza, młodzież kołysze się rytmicznie w dyskotece, a dorośli nie lubią codziennej podróży w ulicznym korku bez możliwości włączenia radia. Jednak mało kto zastanawia się, jak złożona jest to forma przekazu.