warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/marinamirror.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Audiobooki

Rewelacyjny sposób na czytanie większej ilości książek

książki i audiobooki
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie niestety coraz mniej osób czyta gazety. Dużo profesorów bije na alarm, że dużo osób nie przeczytało w ciągu poprzedniego roku żadnej pozycji. Jeśli to prawda, stan czytelnictwa w Polsce bez wątpliwości jest w wielce opłakanym stanie. Jednak z drugiej strony sporo ludzi korzysta z alternatywnych sposobów zapoznawania się z ciekawymi pozycjami. Przede wszystkim niewątpliwie ogromną popularnością cieszą się e-booki, czyli pozycje, które można czytać na ekranie komputera lub na czytnikach. Te ostatnie są dzisiaj nader popularne - bez wątpienia korzysta z nich wiele sporo osób, które codziennie dojeżdżają daleko do pracy. Takie osoby najczęściej korzystają także z audiobooków, czyli książek w wersji audio. Zazwyczaj takie książki czytają znane osoby, co dodatkowo zwiększa popularność audiobooków.

Dzisiaj audiobooki stają się nader popularne - kiedy chcesz spróbować, kup jednego na próbę

audiobooki
Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach dużo mówi się o tym, że czytamy coraz mniej. Wszystkie statystyki są faktycznie bardzo alarmujące – czasami wskazują, że przeciętny Polak czyta mniej niż jedną pozycję w ciągu roku. Jeśli już coś czytamy, najczęściej są to gazety albo… instrukcje obsługi. Na szczęście okazuje się, że takie wskaźniki, choć oczywiście powinny dać nam sporo do myślenia, nie są całkowicie prawdziwe. Dzisiaj wielce modne stało się czytanie książek w nieco inne formie niż tradycyjna. Sporo osób teraz na przykład używa czytników książek. Nie da się zaprzeczyć, że taki sposób przyswajania książek jest znakiem współczesnych czasów.

Cyfrowe książki, czyli z jakich powodów zamawiamy audiobooki

audiobooki Sapkowski Wiedźmin
Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie książki możemy kupić już nie tylko w tradycyjnej postaci, lecz także zapisane na innych nośnikach. Dla jednych z pewnością nadal jest to swego rodzaju profanacja, jednak wieku klientów chwali sobie książki utrwalone cyfrowo.

Zjawiskowe książki można czytać na różne sposoby

W dobie działającego coraz szybciej internetu mniej czasu przeznaczamy na książki. Także nałogowi pochłaniacze książek ograniczają ucztę dla wyobraźni na rzecz wpisu o ulubionej pozycji z wybranego zakresu na jakimś blogu lub cyfrowe odmiany książek. Ich obrońcy zawsze będą jednak podpowiadać co warto przeczytać i co jest w książkach nieśmiertelnego.Pochłonięcie przez internetowe życie to szereg zjawisk, które odciągają człowieka nie tylko od książek, ale i świata kultury. Mając kolejne elementy życia w ekranie netbooka z wygody z nich korzystamy. Rodzi to nowe podejścia. Po co przekonywać się czy książka jest mocna czy cienka, czy pochłania nas od razu czy wkręca nas powoli z każdą stroną bardziej? Masa sieciowych blogerów, faktycznych moli książkowych prawdopodobnie dokonała już recenzji owej lektury. Rynek książkowy jest doprawdy ogromny, ale czas przeznaczony na przeczytanie książki już niekoniecznie.

Audiobooki wśród rozwiązań na rynku

Audiobooki, słuchowiska, trylogia
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Przygotowane na podstawie fabuły opowiadań Andrzeja Sapkowskiego słuchowisko trylogia husycka audiobook pasuje dużej liczbie klientów. Ciekawe propozycje są dzisiaj godne rekomendacji. Pasują one kupującym głównie przez wzgląd na swoją wartość kulturową. Produkcja „Trylogii Husyckiej” to jedna z największych do tej pory produkcja audiobooka w Europie, jaka trwała ponad siedem miesięcy. Trylogia składa się z 3 słuchowisk: Narrenturm, Boży bojownicy i Lux perpetua.