warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/marinamirror.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Audiobooki

Rewelacyjny sposób na czytanie większej ilości książek

książki i audiobooki
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz niestety coraz mniej osób czyta książki. Mnóstwo naukowców bije na alarm, że wiele osób nie przeczytało w ciągu zeszłego roku żadnej pozycji. Jeżeli to prawda, stan czytelnictwa w Polsce zdecydowanie jest w bardzo opłakanym stanie. Jednakże z drugiej strony wiele ludzi korzysta z alternatywnych sposobów zapoznawania się z świeżymi pozycjami. Przede wszystkim na pewno dużą popularnością cieszą się e-booki, czyli książki, które można czytać na ekranie komputera lub na czytnikach. Te ostatnie są teraz nader popularne - bez wątpienia korzysta z nich dużo osób, które codziennie dojeżdżają daleko do pracy. Takie osoby często korzystają również z audiobooków, czyli książek w wersji audio. Najczęściej takie pozycje nagrywają znane osoby, co dodatkowo zwiększa popularność audiobooków.

Dzisiaj audiobooki stają się nader popularne - kiedy chcesz spróbować, kup jednego na próbę

audiobooki
Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com
W współczesnych czasach wiele mówi się o tym, że czytamy coraz mniej. Wszystkie statystyki są faktycznie nader alarmujące – niejednokrotnie wskazują, że przeciętny Polak czyta mniej niż jedną pozycję w czasie roku. Jeśli już coś czytamy, zwykle są to gazety albo… instrukcje obsługi. Na szczęście okazuje się, że takie wskaźniki, chociaż oczywiście powinny dać nam dużo do myślenia, nie są zupełnie prawdziwe. Teraz wielce modne stało się czytanie książek w nieco inne formie niż klasyczna. Mnóstwo osób współcześnie przykładowo korzysta z czytników książek. Nie da się zaprzeczyć, że taki sposób przyswajania książek jest znakiem teraźniejszych czasów.

Cyfrowe książki, czyli z jakich powodów zamawiamy audiobooki

audiobooki Sapkowski Wiedźmin
Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie książki możemy zakupić już nie tylko w klasycznej postaci, lecz także utrwalone na innych nośnikach. Dla jednych na pewno wciąż jest to swego rodzaju profanacja, jednak wieku klientów chętnie wybiera lektury zapisane cyfrowo.

Zjawiskowe książki można czytać na różne sposoby

W dobie pędzącego coraz szybciej internetu mniej czasu spędzamy nad książkami. Także regularni zwolennicy książek ograniczają pobudzanie wyobraźni na rzecz recenzji o ciekawej pozycji z wybranego gatunku na ciekawym blogu lub cyfrowe odmiany książek. Ich obrońcy zawsze będą jednak podpowiadać co warto przeczytać i ile stracimy nie czytając książek.Pochłonięcie przez internetowe życie to szereg procesów, które odciągają człowieka nie tylko od książek, ale i świata kultury. Kiedy mamy nowe płaszczyzny życia w ekranie laptopa z wygody z nich korzystamy. Rodzi to nowe podejścia. Jaki jest sens sprawdzania czy książka jest mocna czy cienka, czy pożeramy jej strony czy wkręca nas powoli z każdą stroną bardziej? Rzesza sieciowych blogerów, swoistych moli książkowych prawdopodobnie dokonała już sprawozdania owej lektury. Wybór książkowy jest doprawdy niemierzalny, ale czas przeznaczony na przeczytanie książki już nie za bardzo.

Audiobooki wśród rozwiązań na rynku

Audiobooki, słuchowiska, trylogia
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Stworzone na bazie fabuły opowiadań Andrzeja Sapkowskiego słuchowisko trylogia husycka audiobook pasuje dużej liczbie klientów. Ciekawe propozycje są dzisiaj warte rekomendacji. Odpowiadają one kupującym głównie przez wzgląd na swą wartość kulturową. Produkcja „Trylogii Husyckiej” to jedna z największych do tej pory produkcja audiobooka w Europie, jaka trwała ponad siedem miesięcy. Trylogia składa się z 3 słuchowisk: Narrenturm, Boży bojownicy i Lux perpetua.