warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/marinamirror.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Audiobooki

Rewelacyjny sposób na czytanie większej ilości książek

książki i audiobooki
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj niestety coraz mniej osób czyta gazety. Mnóstwo badaczy bije na alarm, że wiele osób nie przeczytało w ciągu poprzedniego roku ani jednej pozycji. Jeśli to prawda, stan czytelnictwa w Polsce niewątpliwie jest w wysoko opłakanym stanie. Jednakże z drugiej strony dużo osób korzysta z alternatywnych sposobów zaznajamiania się z ciekawymi książkami. Przede wszystkim niewątpliwie dużą popularnością cieszą się e-booki, czyli pozycje, które można wyświetlać na ekranie komputera lub na czytnikach. Te ostatnie są dzisiaj nader popularne - niewątpliwie korzysta z nich mnóstwo osób, które codziennie dojeżdżają daleko do pracy. Takie osoby najczęściej korzystają także z audiobooków, czyli książek w wersji audio. Zazwyczaj takie książki czytają popularne osoby, co dodatkowo zwiększa popularność audiobooków.

Dzisiaj audiobooki stają się nader popularne - kiedy chcesz spróbować, kup jednego na próbę

audiobooki
Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com
W współczesnych czasach wiele mówi się o tym, że czytamy coraz mniej. Wszystkie statystyki są faktycznie wielce alarmujące – często wskazują, że przeciętny Polak czyta mniej niż jedną książkę w czasie roku. Jeżeli już coś czytamy, zwykle są to czasopisma albo… instrukcje obsługi. Na szczęście okazuje się, że takie wskaźniki, chociaż oczywiście powinny dać nam wiele do myślenia, nie są zupełnie prawdziwe. Teraz nader modne stało się czytanie książek w trochę inne formie niż klasyczna. Sporo osób współcześnie dla przykładu używa czytników książek. Nie da się zaprzeczyć, że taki sposób czytania książek jest znakiem teraźniejszych czasów.

Cyfrowe książki, czyli z jakich powodów zamawiamy audiobooki

audiobooki Sapkowski Wiedźmin
Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie książki możemy zakupić już nie tylko w klasycznej postaci, lecz także utrwalone na innych nośnikach. Dla jednych na pewno wciąż jest to swego rodzaju profanacja, jednak wieku klientów chętnie wybiera lektury zapisane cyfrowo.

Zjawiskowe książki można czytać na różne sposoby

W dobie pędzącego coraz szybciej internetu mniej czasu spędzamy nad książkami. Także wieloletni zwolennicy książek ucinają pobudzanie wyobraźni na rzecz wpisu o wybranej pozycji z wybranego zakresu na ciekawym blogu lub innowacyjne odmiany książek. Ich obrońcy zawsze będą jednak podpowiadać co warto przeczytać i ile stracimy nie czytając książek.Pochłonięcie przez internetowe życie to szereg mechanizmów, które odciągają człowieka nie tylko od książek, ale i świata kultury. Kiedy mamy nowe płaszczyzny życia w ekranie komputera najzwyczajniej z nich korzystamy. Rodzi to nowe założenia. Jaki jest sens sprawdzania czy książka jest świetna czy cienka, czy pochłania nas od razu czy wkręca nas powoli z kolejną stroną bardziej? Rzesza sieciowych blogerów, faktycznych moli książkowych prawdopodobnie dokonała już sprawozdania owej pozycji. Rynek książkowy jest doprawdy ogromny, ale czas przeznaczony na przeczytanie książki już nie za bardzo.

Audiobooki wśród rozwiązań na rynku

Audiobooki, słuchowiska, trylogia
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Tworzone na podstawie fabuły opowiadań Andrzeja Sapkowskiego słuchowisko trylogia husycka audiobook pasuje dużej liczbie klientów. Ciekawe propozycje są dzisiaj godne polecenia. Odpowiadają one kupującym głównie przez wzgląd na swoją wartość kulturową. Produkcja „Trylogii Husyckiej” to największa do tej pory produkcja audiobooka w Europie, która trwała ponad siedem miesięcy. Trylogia składa się z 3 słuchowisk: Narrenturm, Boży bojownicy i Lux perpetua.