warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/marinamirror.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

literatura

Czy należy czytać książki?

książki
Papierowe książki są dziś bardzo często zastępowane przez filmy, jakie powstają na ich bazie czy e–booki, a więc książki w postaci elektronicznej, cieszące się dużym zainteresowaniem. Miłośnicy tego rodzaju alternatyw wskazują na ich wygodę, jako że na komputerze, tablecie bądź czytniku można mieć setki książek, jakie dzięki temu nie wymagają miejsca na półkach. Czytelnictwo w Polsce błyskawicznie spada, gdyż wiele osób preferuje łatwiejsze formy odbioru treści, które na przykład zapewnia im telewizja. Z jakiego powodu w takim razie trzeba czytać? Jakie korzyści są z tym związane?

Czytanie to rewelacyjne hobby

Znana mądrość mówi nam, iż nauka to potęgi klucz i nie można się z tym nie zgodzić. Jak jednak pozyskujemy takową wiedzę? Za sprawą książek przede wszystkim, które kształtują, uczą, rozwijają wyobraźnię, pokazują wartości w życiu. Warto zainwestować w samorozwój czytając jak najwięcej. Sądzę, że nie muszę nakłaniać do tego ludzi, którzy rozumieją jakie to ważne, jednak chciałbym przekonać, choć jednego niedowiarka.

Dzisiejsza literatura młodzieżowa

półka z książkami
Autor: Antonio Tajuelo
Źródło: http://www.flickr.com
Dość powszechnie zwykło się uważać, że czytelnictwo stoi aktualnie na dość marnym poziomie, i właściwie mała część ludzi wciąż uważa się za amatorów najróżniejszych książek. Wprawdzie ten sposób na spędzanie wolnego czasu w ostatnich latach stracił trochę swojej popularności, ale cały czas wielu ludzi kocha takie rzeczy, a równocześnie sam rynek wydawniczy ma się całkiem dobrze i właściwie każdego roku wychodzi na nim całe mnóstwo nowych pozycji.