warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/marinamirror.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Uczelnie

Wybranie szkoły wyższej jest w stanie wpłynąć na nasz dalszy rozwój w przyszłości

uczelnia
Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com
Co roku liczba studentów w tym mieście wzrasta, co ma duży wpływ na specyfikę Wrocławia. Wrocław bowiem już długi czas temu można było określić mianem miasta studenckiego, lecz obecnie ten zwrot jest niezwykle trafny. Wypływa to oczywiście w dużej mierze z obecnej mody na kończenie studiów wyższych. Poza tym jednak tendencji tej sprzyja duża liczba uczelni wyższych w tym mieście. Poza uniwersytetem i politechniką występują tam bowiem także różnorodne uczelnie o charakterze wyspecjalizowanym. Poza tym oprócz szkół o charakterze publicznym w dużej liczbie występują także uczelnie prywatne, gdzie studiowanie jest płatne.

Języki obce? Powrót do przeszłości, czyli moda na rosyjski

konferencja z lektorem
Autor: US Embassy Madrid
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie socjalizmu prawie nikt (poza paroma wyjątkami) nie posługiwał się angielskim. Zamiast tego wielka ilość ludzi posługiwała się językiem rosyjskim. Rosyjski był w każdym miejscu: na studiach, w szkole, nie było innej możliwości, obowiązkiem było się go uczyć, ponieważ nasz „bratni” sąsiad patrzył uważnie też na nasze kształcenie. Jednocześnie, nasza gospodarka była uzależniona od ZSRR, więc błędem byłoby się uczyć innych języków, no chyba, że dla własnych ambicji. Zastany stan nagle odmienił się w latach dziewięćdziesiątych.

Jakimi aspektami kierować się przy wyborze profilu studiów?

Studenci, komputery
Autor: noderat
Źródło: http://www.sxc.hu
Wybranie rzeczywiście odpowiedniego kierunku studiów z pewnością jest bardzo ważną kwestią dla dosłownie każdego z nas – przecież nierzadko coś takiego w ogromnym wręcz stopniu wpływa na całe nasze przyszłe życie oraz na to, czy będziemy mogli pracować na naprawdę zadowalającej nas posadzie.

Uczelnie niepubliczne prowadzą nauczanie na kierunkach o konkretnym profilu

uczelnia
Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym kraju nieustannie zwiększa się liczba uczelni niepublicznych. Jest to oczywiście korzystne, bo uczelnie takiego typu najczęściej realizują konkretny profil nauczania, dzięki czemu jest okazja edukować się na wybranym kierunku w wyjątkowo szerokim zakresie. Uczelnie niepubliczne od wielu lat działają z powodzeniem, gdyż poziom nauczania w żadnym stopniu nie odstaje od uczelni państwowych, a coraz częściej jest on dużo wyższy. Wykładają tam bowiem zazwyczaj doskonali naukowcy, jacy w poszczególnej dziedzinie wyróżniają się teorią i praktyką, a przekazywanie wiedzy przez nich jest na doskonałym poziomie, co daje okazję rzeczywiście w dużym zakresie doskonalić swoje umiejętności w poszczególnej dziedzinie.