warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/marinamirror.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

świat

Z jakiej przyczyny warto sięgać po audiobooki?

Zaczynamy być społeczeństwem, które coraz rzadziej zagląda do książek. Przygnębiające nieco stwierdzenie, gdyż człowiek wychowany wyłącznie przed ekranem telewizora funkcjonuje zupełnie inaczej, niż ktoś kto czyta książki. Związek? Otóż czytanie bardzo pozytywnie oddziałuje na ludzki rozwój. Telewizja stopuje rozleniwia nasze umysły. Wszystko mamy zaserwowane na tacy: scenerię, mimikę. Czytając, to my tworzymy film. Nasz film, którego jesteśmy reżyserem. Sami obsadzamy role i planujemy scenografię. Poszczególna scena wygląda tak, jak zechcemy.

Istnieje sporo sytuacji, gdzie prawdopodobnie nie jesteśmy w stanie określić, jak się zachowamy

Obiektyw, fotografia
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Punkt widzenia zależy od punktu patrzenia, podobnie jak zrozumienie konkretnej sytuacji zależy od tego jak się do niej odnosimy. Spoglądamyna świat różnie, jedni będą to robić w pozytywny sposób, inni wszystko zobaczą w najgorszym scenariuszu. Z to się bierze? Z różnorodnych doświadczeń, z wychowania, zależy od biologii? Od wszystkiego razem?

Język polski wcale nie jest wcale trudny!

obcokrajowcy
Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo szalejącego kryzysu, można zauważyć wielkie zainteresowanie firm z zagranicy Polską. Mnóstwo biznesmenów z różnych zakątków globu podejmuje to ogromne ryzyko i zamierza założyć interes nad Wisłą. I najczęściej im się to udaje. W dużych miastach Polski można zauważyć wielką liczbę ludzi z całego świata, którzy stali się nieodłączną częścią polskiego społeczeństwa. Nikogo już nie dziwi język angielski, czy francuski, który słyszymy w porannym autobusie.