warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/marinamirror.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

dźwięki

Z jakiej przyczyny warto sięgać po audiobooki?

Zaczynamy być społeczeństwem, które czyta coraz mniej. Przerażające nieco stwierdzenie, z racji iż człowiek wychowany jedynie przed ekranem telewizora funkcjonuje zupełnie inaczej, niż niż osoba, która czyta książki. Z jakiej przyczyny? Otóż czytanie bardzo pozytywnie wpływa na nasz rozwój. Telewizja stopuje niezależne myślenie. Wszystko mamy zaserwowane na tacy: scenerię, mimikę. Pochłaniając lekturę, to my tworzymy film. Nasz film, którego jesteśmy reżyserem. Samodzielnie obsadzamy role i obmyślamy scenografię. Poszczególna scena powstaje w naszej głowie.

Instrumenty elektroniczne i klasyczne - które są lepsze?

Klawisze fortepianu
Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
Muzyczne instrumenty dzieli się na instrumenty szarpane i dęte. W gronie dętych instrumentów, zwanych również aerofonami można rozróżnić instrumenty drewniane, klawiszowe i blaszane. Reprezentantów rodzin instrumentów dętych drewnianych i blaszanych znamy bardzo dużo i są ogólnie znane. Instrumenty dęte klawiszowe to raczej wąska grupa.

Znane instrumenty dęte

Instrument puzon
Autor: ASCOM Prefeitura de Votuporanga
Źródło: http://www.flickr.com
Instrumenty dęte są grupą nazywaną inaczej aerofonami. Zalicza się do nich kolejno instrumenty dęte drewniane, blaszane i wyposażone w klawisze. Przedstawicielami instrumentów dętych drewnianych są oczywiście saksofony.

Rola instrumentów dętych we współczesnej muzyce

fagot
Autor: Scott Wolford
Źródło: http://www.flickr.com
Melodia bywa obecna w życiu każdego z nas. Matka puszcza nienarodzonemu kompozycje klasyczne, aby lepiej rozwinął się w jej brzuchu, malutkie dzieci uwielbiają podskakiwać do skocznych utworów dziecięcych granych z komputera, młodzież kołysze się rytmicznie na dyskotece, natomiast dorośli nie lubią jazdy w ulicznym tłoku bez możliwości słuchania muzyki. Ale mało kto zastanawia się, jak skomplikowana jest to forma przekazu.