warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/marinamirror.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

dźwięki

Z jakiej przyczyny warto sięgać po audiobooki?

Stajemy się społeczeństwem, które czyta coraz mniej. Zatrważające to stwierdzenie, ponieważ człowiek wychowany jedynie przed ekranem telewizora funkcjonuje zupełnie inaczej, niż niż osoba, która czyta książki. Z jakiego powodu? Otóż czytanie korzystnie wpływa na ludzki rozwój. Telewizja blokuje samodzielne myślenie. Wszystko mamy wyłożone na tacy: scenerię, mimikę. Pochłaniając lekturę, to my tworzymy film. Nasz film, przy którego powstawaniu możemy wykazać się fantazja i kreatywnością. Sami obsadzamy role i dopasowujemy scenografię. Każdy szczegół powstaje w naszej głowie.

Instrumenty elektroniczne i klasyczne - które są lepsze?

Klawisze fortepianu
Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
Muzyczne instrumenty dzieli się na instrumenty szarpane i dęte. W gronie dętych instrumentów, zwanych również aerofonami można rozróżnić instrumenty drewniane, klawiszowe i blaszane. Reprezentantów rodzin instrumentów dętych drewnianych i blaszanych znamy bardzo dużo i są ogólnie znane. Instrumenty dęte klawiszowe to raczej wąska grupa.

Znane instrumenty dęte

Instrument puzon
Autor: ASCOM Prefeitura de Votuporanga
Źródło: http://www.flickr.com
Instrumenty dęte są grupą nazywaną inaczej aerofonami. Zalicza się do nich kolejno instrumenty dęte drewniane, blaszane i wyposażone w klawisze. Przedstawicielami instrumentów dętych drewnianych są oczywiście saksofony.

Rola instrumentów dętych we współczesnej muzyce

fagot
Autor: Scott Wolford
Źródło: http://www.flickr.com
Melodia bywa obecna w życiu każdego z nas. Matka puszcza nienarodzonemu kompozycje klasyczne, aby lepiej rozwinął się w jej brzuchu, malutkie dzieci uwielbiają podskakiwać do skocznych utworów dziecięcych granych z komputera, młodzież kołysze się rytmicznie na dyskotece, natomiast dorośli nie lubią jazdy w ulicznym tłoku bez możliwości słuchania muzyki. Ale mało kto zastanawia się, jak skomplikowana jest to forma przekazu.