warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/marinamirror.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

język obcy

Jakie metody wykorzystać, by efektywnie rozszerzyć znajomość języków obcych?

nauka języków obcych
Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas doskonale wie, że przyszło nam egzystować w czasach, w których mieszanie się rozlicznych kultur oraz narodowości jest bardzo powszechne. Otworzenie się europejskich granic bez wątpienia jest zjawiskiem korzystnym, z którego możemy zyskać niesłychanie wiele. Dla wielu z nas usunięcie wewnętrznych granic przyczyniło się także do ułatwienia sposobności wyjazdu zagranicznego do pracy. W tym miejscu powinno się jednak przyznać, że przed zdecydowaniem się na emigrację musimy obligatoryjnie opanować język obcy, najlepiej w stopniu umożliwiającym łatwą komunikację.

Języki obce? Powrót do przeszłości, czyli moda na rosyjski

konferencja z lektorem
Autor: US Embassy Madrid
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie komunizmu prawie nikt (poza paroma wyjątkami) nie posługiwał się językiem angielskim. Zamiast tego wielka ilość ludzi posługiwała się językiem rosyjskim. Język ten był w każdym miejscu: na studiach, w szkole, nie było innej opcji, obowiązkiem było się go uczyć, ponieważ nasz „bratni” sąsiad kontrolował czujnie również na nasze kształcenie. Jednocześnie, nasza gospodarka była uzależniona od ZSRR, tak więc błędem byłoby się uczyć innych języków, no chyba, że dla własnych ambicji. Zastany stan nagle odmienił się w latach dziewięćdziesiątych.

Jaką szkołę języków obcych wybrać?

Słowniki języków obcych
Źródło: http://www.sxc.hu
Wszyscy doskonale wiemy, jak potrzebna jest w naszych czasach znajomość języków obcych. Osoby, doskonale władające językiem angielskim mają duże szanse na zrobienie światowej kariery. Mogą także znaleźć pracę w jakimkolwiek zakątku na świecie.

Języki obce a dojazd lektora na naukę do domu

Zajęcia z dojazdem lektora
Autor: Moose
Źródło: http://www.moose.pl
Warto od wczesnych lat stawiać na edukację młodego pokolenia. Najszersze możliwości, jakie gwarantuje rynek już teraz to różne techniki nauczania języków obcych. Aktywności fakultatywne, doceniane przez dzieci przeważnie dopiero po latach, takie jak m.in. nauka języka obcego w dużym stopniu poprawiają koncentrację i naukę konkretnych przedmiotów. Zainicjowanie nauki języka jest bardzo rekomendowane w początkowych latach życia dziecka, gdy jego zdolności osiągają pułap.