warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/marinamirror.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

język obcy

Jakie metody wykorzystać, by efektywnie rozszerzyć znajomość języków obcych?

nauka języków obcych
Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu z nas idealnie wie, że przyszło nam egzystować w czasach, w których mieszanie się rozmaitych kultur oraz narodowości jest niezmiernie powszechne. Otworzenie się międzynarodowych granic na pewno jest zjawiskiem pozytywnym, z którego możemy zyskać niesłychanie wiele. Dla wielu z nas zniesienie wewnętrznych granic przyczyniło się również do ułatwienia ewentualności wyjazdu zagranicznego do pracy. W tym miejscu wypada jednak przyznać, że przed zdecydowaniem się na emigrację musimy obligatoryjnie opanować język obcy, najlepiej w stopniu umożliwiającym prostą wymianę informacji.

Języki obce? Powrót do przeszłości, czyli moda na rosyjski

konferencja z lektorem
Autor: US Embassy Madrid
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie socjalizmu prawie nikt (poza paroma wyjątkami) nie posługiwał się angielskim. Zamiast tego wielka ilość ludzi posługiwała się językiem rosyjskim. Rosyjski był w każdym miejscu: na studiach, w szkole, nie było innej możliwości, obowiązkiem było się go uczyć, ponieważ nasz „bratni” sąsiad patrzył uważnie też na nasze kształcenie. Jednocześnie, nasza gospodarka była uzależniona od ZSRR, więc błędem byłoby się uczyć innych języków, no chyba, że dla własnych ambicji. Zastany stan nagle odmienił się w latach dziewięćdziesiątych.

Jaką szkołę języków obcych wybrać?

Słowniki języków obcych
Źródło: http://www.sxc.hu
Wszyscy doskonale wiemy, jak potrzebna jest w naszych czasach znajomość języków obcych. Osoby, doskonale władające językiem angielskim mają duże szanse na zrobienie światowej kariery. Mogą także znaleźć pracę w jakimkolwiek zakątku na świecie.

Języki obce a dojazd lektora na naukę do domu

Zajęcia z dojazdem lektora
Autor: Moose
Źródło: http://www.moose.pl
Warto od wczesnych lat stawiać na edukację młodego pokolenia. Najszersze możliwości, jakie gwarantuje rynek już teraz to różne techniki nauczania języków obcych. Aktywności fakultatywne, doceniane przez dzieci przeważnie dopiero po latach, takie jak m.in. nauka języka obcego w dużym stopniu poprawiają koncentrację i naukę konkretnych przedmiotów. Zainicjowanie nauki języka jest bardzo rekomendowane w początkowych latach życia dziecka, gdy jego zdolności osiągają pułap.