Rambo drzemie w wielu z nas

Moda na militaria od wielu lat przeżywa renesans. Dzieje się tak dlatego, że militarne ciuchy nie tylko są szykowne i oryginalności, a sprytnie łączone z ciuchami sportowymi sprawiają, że jest nam wygodnie i na luzie. Nie bacząc na nasze pacyfistyczne usposobienie pobawmy się więc w zbrojny konflikt, lub chociaż w rewolucję w naszej garderobie.

Czołg T-34

Kamuflaż multi cam powstał na bazie kamuflażu wojskowego Scorpion Pattern, wykorzystywanego z powodzeniem w armii amerykańskiej. Oficjele wybrali jednak inny rodzaj kamuflażu i tak multi camo trafił na rynek mody. Oszukujące wzrok połączenie plam w kolorach beżu, brązu i zieleni sprawdziło się na wybiegach i do dziś święci triumfy popularności. Koncerny takie jak Tru-Spec, Rothco czy BlackHawk specjalizują się w produkcji tej odzieży, gdyż gwarantuje ona najwyższą jakość i idealnie nadaje się nie tylko na wyprawy, ale również do codziennego użytku.

Styl militarny w wojsku

Autor: 176th Wing Alaska Air National Guard
Źródło: http://www.flickr.com

Spodnie taktyczne stosowane przez tajne służby i elitarne oddziały wojskowe mają duże wzięcie również na cywilnym rynku. Są zaimpregnowane teflonem, mają dużą liczbę wygodnych klapek i schowków, a profesjonalne taśmy umożliwiają dołączenie ładownic i kieszeni. Są wymarzone na survival, ale jednocześnie na tyle stylowe, że mają zapalonych zwolenników. Wyposażone w pasek pleciony z nylonowej taśmy są po prostu świetnym ciuchem prezentującym wojskowy styl.

Bojówki wojskowe to spodnie moro z charakterystycznym wzorem multi camo, choć ich odmian kolorystycznych jest mnóstwo. Ważniejsza niż strona wizualna jest jednak ich jakość, dzięki 50% bawełny i 50% nylonu są bardzo lekkie, a zarazem piekielnie wytrzymałe. Wyśmienicie sprawdzają się przy każdej pogodzie. Być może dlatego noszą je ludzie w różnym wieku i mający różnorakie poglądy.

Nie poddawaj się – kontynuuj wyszukiwanie interesujących Cię wątków. Znajdziesz ich dość dużo na naszej nowej witrynie. Zapraszamy!

Łączy ich jedno – uwielbienie dla komfortu i tęsknota za prawdziwą.