Koncerty muzyczne mają niepowtarzalną magię

Chadzanie – jeżdżenie, na różnego rodzaju koncerty to z pewnością przyjemna rozrywka. Chociażby koncert słynnego Petera Gabriela czy Ellie Goulding to było coś niesamowitego. Nawet jeżeli nie jesteśmy wielkimi miłośnikami danego artysty bandu, to i tak będziemy wielce uradowani. Zakładając, że potrafimy się dobrze bawić.

gra na fortepianie

Autor: rufus
Źródło: http://www.flickr.com
Miło, iż w Polsce ciągle są interesujące wydarzenia koncertowe, niegdyś byliśmy niemal koncertową pustynią, lecz aktualnie w sumie wszyscy popularni muzycy zdają sobie sprawę, że dla Polaków warto wystąpić, bo nie będzie większego problemu ze sprzedawaniem biletów.

Perfekcyjnym przykładem jest choćby niedawny koncert Petera Gabriela w łódzkiej Arenie: hala była w 100% pełna, a więc muzyk zarobił dużo kasy. Obecnie to właśnie koncerty na dvd/blu-ray dają artystom największy zysk, sprzedaż płyt jest na słabym poziomie niemalże na całym świecie.

Zapamiętajmy, że nawet jeśli mamy wielką ochotę na głośniki (look odwiedź stronę), ale z przeróżnych przyczyn nie możemy pobawić się na żywo, i tak mamy ciekawe metody na spędzenie wolnego czasu. Przykładowo można kupić soul i r&b koncerty na dvd/blu-ray, dzięki to którym bez wychodzenia z komfortowego domostwa będziemy mogli poczuć niezwykłą atmosferę. W sumie pod kilkoma względami tego typu koncert jest konkretniejszą opcją, aniżeli koncert na żywo. W szczególności mówimy o akustyce. Trudno nie dostrzec, iż najczęściej akustyka nie jest perfekcyjna, jakby nie patrzeć chodzimy na koncerty przede wszystkim dla niesamowitej atmosfery, zobaczenia ulubionego muzyka na żywo. Puszczenie koncertu na DVD powoduje, że tak naprawdę wreszcie usłyszymy artystę, bez choćby konieczności stykania się z ludźmi. Nierzadko koncertowe wędrówki ludów oraz gadanie bardzo denerwują.

Zatem: choć fajnie jest co pewien okres czasu pójść sobie na imprezy (zobacz warte przeczytania), to jednakże ciężko nie docenić składanki koncerty na dvd/blu-ray słuchanej w domowym zaciszu (przeżyj emocje jeszcze raz: składanki koncertów na dvd). A w przypadku braku pieniędzy na płytę trzeba polecić porozglądanie się za dobrym koncertem w serwisie Youtube. Tak naprawdę nie chodzi wyłącznie o aspekt finansowy: generalnie jest tak, że na Youtube jest niemal wszystko co dobre, a więc jeśli kogoś zainteresowały archiwalne koncerty w wykonaniu choćby Michaela Jacksona, natrafi na tysiące filmów.