Gitary Yamaha

Gitara to jeden z najbardziej popularnych instrumentów muzycznych, stosowanych zarówno przez muzyków profesjonalnych jak i normalnych ludzi. Praktycznie każdy, kto tylko ma odrobinę zapału i chęci może się nauczyć grać na gitarze, starczy jedynie kupić odpowiedni instrument i wygospodarować trochę czasu na regularne ćwiczenia. Zaczynając przygodę z gitarą warto mieć na uwadze to, że kupno dobrego instrumentu to ważna rzecz, w szczególności dla najmłodszych muzyków.

gitara

Autor: Tim Walker
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli gitara (więcej: gitara Yamaha F-310 TBS) będzie miała wysoko struny, będą trudności z nastrojeniem albo będzie miała brzydkie brzmienie, to szybko może przyjść znużenie i zapał do dalszej nauki zniknie. Jednak jeżeli instrument jest dobry, to bardzo szybko pojawią się duże postępy. Dla początkujących muzyków poleca się wybranie markowego instrumentu, o ciekawym brzmieniu i jednocześnie przystępnej cenie. Doskonale warunki te spełniają instrumenty firmy Yamaha, często wybierane zarówno przez amatorów gitarowego grania, jak też przez pedagogów uczących w muzycznych szkołach.

sprzęt muzyczny - gitara

Autor: Freebird
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładowo model Yamaha F-310 TBS kosztuje niecałe pięćset złotych, i przy tej cenie klienci otrzymują instrument zrobiony z dobrych surowców, takich jak świerk i palisander, a co najbardziej istotne, posiadający ciepłe, żywe brzmienie. Dobrze dopracowana konstrukcja gryfu znacznie polepszyła wygodę gry, co docenią na pewno młodsi miłośnicy gitarowych solówek. Gitara ta (ciekawa propozycja na stronie jest sprzedawana w paru kolorystycznych wersjach, na przykład model Yamaha F310 ma naturalnie jasną płytę świerkową bez zbędnych dodatkowych akcentów kolorystycznych.

Lecz propozycja tej firmy to nie tylko gitary dla młodych gitarzystów, ale również muzyków zawodowych. Doskonałe recenzje posiada w tej grupie gitar model Yamaha CPX-700 BL2. Co prawda jego cena to 2 tysiące złotych, ale za to otrzymuje się gitarę najwyższej jakości i wspaniałym, barwnym brzmieniu. Zarówno dla profesjonalistów jak i dopiero się uczących Yamaha ma szeroki wybór różnych syntezatorów, na przykład model Yamaha Tyros 4 to w pełni profesjonalny syntezator z bardzo dużą ilością brzmień i podkładów, który na pewno zadowoli najbardziej wymagające ucho.