W dzisiejszych czasach uczenie się języków obcych musi być obligatoryjne

Zdecydowanie warto uczyć się języków obcych, choćby ze względu na fascynującą przygodę, dzięki, której poznajemy dany obszar kulturowy, obyczaje, wierzenia, kulturę czy historię. Znajomość języków to także większa szansa na pracę na wyższym stanowisku. Według rożnych badań rośnie w Polsce udział ludzi legitymujących się znajomością co najmniej jednego języka obcego. Wśród młodych zdecydowana większość osób dobrze mówi po angielsku, wśród starszych na pierwszym miejscu jest język naszych sąsiadów ze wschodu.

książki do nauki ukraińskiego

Autor: Photocapy
Źródło: http://www.flickr.com

Wyniki te nie zaskakują. Rosyjski był jedynym słusznym językiem za komuny. W szkołach niepodzielnie panował, wielu z tego powodu nie czuje sympatii do Rosji i Rosjan . Wraz z zmianami zawitał do Polski język angielski i szybko zdobył nowe rejony. Obecnie kogo nie zapytać wśród młodych ludzi – wszyscy znają ten język, ale trzeba przyznać, że czasem wygląda to lepiej, czasem gorzej. Niemniej, znając ten język łatwiej nam się podróżuje, poznaje nowych ludzi, mamy mniej kompleksów i czujemy się bardziej obywatelami świata.

Wraz z nastaniem nowego ustroju pojawiły się również inne języki (szkoła języków obcych). Opróćz angielskiego najczęściej uczy się niemieckiego i francuskiego. Oba te języki są bardzo przydatne, Niemcy to przecież nasz silny sąsiad, główny partner handlowy, jedna z największych gospodarek świata. Francja to też silny kraj, francuski tymczasem o jeden z głównych języków Unii Europejskiej. W niektórych szkołach uczono też włoskiego i hiszpańskiego, a w ostatnich latach wróciła moda na rosyjski.

Kliknij, na tej stronie jest faktycznie ta oferta, która na pewno Cię bardzo zaintryguje! Przeczytasz w tamtym miejscu wiele ciekawych informacji.

Narastające pokolenie już nie pamięta czasów, gdy język wschodnich sąsiadów był uczony na siłę więc nie mają kompleksów, by zacząć się go uczyć.

Jedno jest pewne, nauka języków, czy to ze słowników, z rozmów, z książek czy z innych miejsc jest niezwykle przydatna, jednakowoż bardzo się przydaje . Warto nawet wyjść poza schemat i nauczyć się języka mało popularnego. Nauka języków afroazjatyckich (choć mierna dostępność pomocy naukowych: słowników i podręczników) czy nauka języka wietnamskiego (choćby podstawowych słówek ze słownika – lekcje wietnamskiego) to dobry pomysł, który może zaprocentować w przyszłości.