Jak bardzo ważny jest cel w życiu. Czasem to jedynie dla niego jeszcze mocniej się staramy

Jak to dobrze mieć w życiu cel, żyć po coś, cieszyć się różnymi sprawami i dążyć do rozkwitu swojego charakteru Też tak czujesz czy jest Ci to obce? Jeśli to czujesz, cenisz na pewno ten wspaniały stan. Jeśli nie doświadczasz tego to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zaczął żyć właśnie tak. Co do tego potrzeba? Tak naprawdę jednocześnie mało i dużo, bo jak zmierzyć i zważyć wiarę w siebie? To niemożliwe do wykonania. Warto jednak podjąć trud, by to odnaleźć u siebie.

własnoręcznie robione kolczyki

Autor: Strangell
Źródło: http://www.flickr.com
No tak, ktoś spyta się, ale jak to zrobić? Nie ma testów na ten temat, a jeśli nawet są, to na pewno są niemiarodajne. Pojęcie „wiary we własne ja” jest bardzo abstrakcyjne, a jak to z wiarą bywa – nie powinniśmy odbierać jej logicznie, lecz duchowo. W tym przypadku trzeba powiedzieć o intuicji. Jak to jest, ze niektórzy czują jej siłę i mogą korzystać z niej, a drudzy tego nie potrafią? To właśnie najbardziej zajmująca kwestia tego wywodu. Myślę, że za takimi pojęciami, za tą problematyką skrywają się pewne reguły, które rządzą każdym życiem.

Przede wszystkim, to jak umiemy zagospodarować swoje życie. Są bowiem osoby, którzy posiadają jakieś interesujące zainteresowanie, które trzyma ich przy życiu, co więcej sprawia, że żyjemy ciekawiej, w jeszcze bogatszy sposób. Taka osoba ma priorytet, do którego dąży, pewne wyznaczone punkty, jak miasta na mapie, do których warto pojechać. Z hobby jest tak, że stawia przed nami różne wyzwania, które należy osiągać po kolei, możemy to robić we własnym czasie, najlepszym dla nas. Nie działamy pod presją, no chyba, ze sami sobie taką narzucimy, robimy to dla siebie, jak choćby zbieranie kolejek, jak tutaj – .

Hobby najczęściej nie przynosi pieniędzy, a mimo to jest nieodzowne, aby życie było bardziej interesujące. Przykładem jest hodowla rybek (to się przydaje: ). To właśnie ten czynnik bez gotówki ma ogromne znaczenie dla prawdziwego rozwoju naszego hobby. Chociaż do uprawiania hobby niezbędne są pieniądze, to jednak za żadne pieniądze nie odsprzedalibyśmy naszego hobby. To coś więcej niż pieniądze i inne sprawy w życiu. To jest jakby stan umysłu, który z całym natężeniem powinniśmy wspierać i czuć, że to co robimy jest dla nas bardzo ważne.