W jakiego typu gry lepiej jest grać: w komputerowe czy planszowe?

Rynek gier jest bardzo dynamiczną branżą. Każdego roku zostaje wydanych tu cała masa tytułów. Użytkownicy nieustannie je pozyskują, bo w naszych ciężkich czasach gry są odskocznią od trudów dnia codziennego. Zarówno gry komputerowe, jak i planszówki cieszą się kolosalną popularnością. Jedni wolą wirtualny świat, drudzy realne spotkanie z bliższymi. Które gry są lepsze: planszowe czy wirtualne?

konferencja na temat gier

Autor: Vancouver Film School
Źródło: http://www.flickr.com
Rynek gier wirtualnych rozwija się obecnie w dość szybkim tempie (tu możesz się o tym przekonać: gry Xbox One). Dlaczego tak się dzieje? Ma na to wpływ niewątpliwie rozwój informatyki, która umożliwia wcielenie się w ulubionego przykładowo piłkarza i rozegranie upragnionego meczu. Dla większości internautów gra w europejskich rozgrywkach klubowych jest niemożliwa. Ale dzięki grom komputerowym można poczuć namiastkę tego fascynującego wydarzenia. Gry pomagają wczuć się w losy tych zawodników i doświadczyć rywalizacji na obiektach Europy czy świata.

Wysoka jakość tych gier sprawia, że zyskuje się całkowity komfort gry i emocji z nią związanych. Podobnie jest również z innymi rodzajami gier. Gry strategiczne są na bardzo wysokim pułapie (tutaj przykłady: gry na konsolę PlayStation). Potrafią w jednej chwili przedostać gracza w dowolne miejsce Europy. Zaletą gier komputerowych może być to, że można w nie grać pozostając w domu za pośrednictwem Internetu. Jednak w wielu grach pojawiły się tendencje do pokazywania przemocy, co może nie odpowiadać niektórym wychowawcom dzieci.

Może warto wobec tego spróbować przygody z grami planszowymi. Współczesne planszówki są wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów. Wysoki komfort gry i precyzja wykonania powodują, że gra się niezwykle przyjemnie. Gry planszowe mają także pewną cechę, której nie posiadają gry na konsolę. Mianowicie sprawiają, że w grze uczestniczyć może cała rodzina przy wspólnym stole. A to bardzo silnie wpływa na budowanie trwałych relacji z najbliższymi. Szczególnie jest to ważne w czasie, gdy brakuje nam czasu na spotkanie przy wspólnym stole. I to czyni gry planszowe wartymi polecenia. Oczywiście wybór między grami planszowymi a komputerowymi to rzecz gustu. Ale dla uściślenia relacji interpersonalnych gry planszowe są lepsze.