Na co zwrócić uwagę w czasie wybierania upragnionego filmu na wieczór?

Filmy od lat cieszą się niemalejącym zainteresowaniem odbiorców. Obraz kinowy przemawia do wyobraźni użytkownika bardziej niż książka, ponieważ na trwałe zapisuje się w umyśle widza. Oczywiście produkcja kinowa nie zastąpi solidnej książki, niemniej jednakże kino potrafi na trwałe przekształcić oblicze światowej kultury. Teraz powstaje coraz więcej produkcji kinowych. Widz nie ma prostego wyboru, gdyż dobrych i złych filmów przybywa. Kłopot jest w tym, że ciężko jest czasem rozpoznać, która twórczość jest którą.

półka z filmami DVD

Autor: Angel Ganev
Źródło: http://www.flickr.com
Ciężko jest doradzić kinomanowi konkretną produkcję kinową. Kłopot tkwi w tym, że każdy odbiorca ma swoje upodobania. Pierwszy woli western, drugi kryminał. Kolejny woli natomiast film wojenny. Toteż ciężko jest podać nazwę konkretnego filmu, chyba że naprawdę jest on rewelacyjny. Istnieją jednak pewne zasady, które mogą pomóc w dokonaniu najlepszego wyboru (sprawdź przykłady: film na Blu-ray).

Pierwszą z nich jest to, kto jest reżyserem konkretnej produkcji. Profesjonalny reżyser potrafi nawet przy produkcji niskobudżetowej skonstruować dobre kino. Również zostawia w swojej produkcji swój pogląd na świat. Jeśli nasz pogląd na świat odpowiada spojrzeniu na świat konkretnego twórcy, to łatwiej się wtedy ogląda daną produkcję filmową.

Następnym aspektem jest obsada. Wiadomo, że solidni aktorzy są bardzo istotnym ogniwem w biznesie filmowym. Od ich pracy zleży tak naprawdę, czy zostaną zrealizowane zamierzenia reżysera i scenarzysty. Podobnie ważne jest to, czy film podobał się na tyle, że zdecydowano się na produkcję gadżetów związanych z jego tematyką, a tutaj przykłady – gadżety do filmu.

Nie ma sensu zasiadać do filmu, o którym ma się nikłą wiedzę. W obecnym szybkim świecie oglądanie niesprawdzonych produkcji jest stratą czasu. Nie jest przecież kłopotem sprawdzenie, czy jakaś produkcja cieszy się uznaniem odbiorców. W Internecie jest wiele miejsc, gdzie widzowie wyrażają opinie na temat jakiegoś filmu. Tam można poznać rzetelne i szczere tezy, które niewątpliwie pomogą dokonać właściwego wyboru. Jeśli pozytywnie na temat danej produkcji wyraża się 1000 użytkowników, to na pewno można być pewnym tego, że jest to bardzo dobry film.

Kolejnym miernikiem jakości kina są nagrody filmowe wręczane przez organizacje zajmujące się promowaniem kina. Jednak wiele kontrowersji, które rodzi się pod ich wpływem każe cenić o wiele wyżej opinie użytkowników sieci, którzy już konkretny film oglądali i mają własne zdanie na ten temat.