Linia melodyczna z pięknym tekstem

Wszyscy słyszeliśmy, zdawać by się mogło wytarty, slogan, który składa się z takich słów „muzyka łączy pokolenia”. Chociaż nie zawsze to widać, to trudno zaprzeczyć tej tezie. Można zauważyć to nawet po duetach, które pojawiają się na rynku. Współcześni muzycy uprawiający różną muzykę, pokazują się, z można by powiedzieć, dinozaurami sceny rozrywkowej poprzedniego pokolenia i nagrywają razem piosenki, które latają na listach przebojów i trwają na wysokich pozycjach przez parę tygodni. Widocznie połączenie doświadczenia i innowacyjności działa na korzyść muzycznych idei.

koncert  50 Cent & G-Unit

Autor: digboston
Źródło: http://www.flickr.com
Są osoby, które słuchają tylko jednego gatunku muzycznego. Jest to pewne ograniczanie swojego muzycznego światopoglądu. Można lubić jakiś gatunek mocniej, ale dobrze wiedzieć, co dzieje się na rynku muzycznym tak ogólnie. Nie ma sensu się zaperzać i mówić, że tylko jeden band jest okej. Bywa i tak, że naprawdę warto sięgnąć po coś nowego i przewietrzyć swoje horyzonty muzyczne (tu zobaczysz instrumenty: sprawdzone gitary i akcesoria). Nie wszystko, co nowe okaże się świetne, ale powinniśmy posiadać pewne porównanie, a nie tylko patrzeć w jednym kierunku. Muzyka stale się rozwija nie można być w tyle.

Muzyczne pomysły

Czasem kiedy słyszeliśmy którąś piosenkę myślimy sobie, że również chcielibyśmy umieć tak komponować lub umieć w taki sposób śpiewać. Pewne osoby poza tym, że opowiadają o tym, to też robią coś w tym kierunku. Inspirujące są te utwory, które już gdzieś słyszeli i robią swoje piosenki. Później klaruje się ich osobisty styl i czasem mają sukcesy, a czasem grają po mniejszych klubach i cieszą się ze sławy we własnej miejscowości. Muzyka (muzyka bez zaiks) daje możliwość ludziom rozwinąć skrzydła. Czasem pewni muzycy dostają niepasujący im instrument, wychodzi na to, że wcale nie chcą grać na gitarze i o wiele lepiej czują się grając na kontrabasie. Ale, jeżeli się nie spróbuje to nigdy nie będzie się wiedziało (sprawdź: ).

Muzyka daje możliwość improwizacji i pozwala na wspinanie się po szczeblach swojej kariery. Część muzyków ma aspiracje bo chcą zdobyć kilka nagród, ale bardzo często najwspanialsi muzycy to Ci, którzy nie tworzą z myślą o nagrodach, a chcą pokazać własne odczucia słuchaczom. Muzycy, którzy grają z wnętrza duszy i grający dla ludzi, to zdobywają laury i mają ogrom fanów.