Gry komputerowe wcale nie są głupie. Są tego typu, iż przypadną do gustu nawet największym krytykom

To nieprawda, iż gry są przeznaczone wyłącznie dla dzieciaków, młodzieży czy półgłupków. Takie niestety panuje przekonanie pośród niektórych ludzi. Graczy odbiera się jako wyrośnięte dzieciaki, które powinny zająć się czymś bardziej pożytecznym aniżeli graniem. Jak wiadomo, to krzywdząca opinia. Równolegle, warto powiedzieć, iż są gry po prostu głupie, tak samo, jak jest wiele głupich filmów, ale nie mówimy się, że każdy, kto ogląda filmy jest głupkiem lub, że traci czas (choć też i są takie głosy). Nie oznacza to, że wszystko w jednej kategorii jest bezsensowne, uzmysławiają to gry, ale podobnie filmy czy muzyka.

zawody w graniu

Autor: Wikilogia
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo, że jak zobaczymy malucha, który gra w „strzelanki”, to przypuszczalnie krew nas zaleje, bo takie dziecko w żadnym razie nie powinno w to grać. Analogicznie, będziemy zaskoczeni, gdy zobaczymy takiego młodego człowieka oglądającego jakiś barbarzyński film. To niedopuszczalne, a rodzice, którzy na to pozwalają powinni się zastanowić, co po prawdzie robią. Swoją drogą należy to koniecznie wiedzieć, że to nie filmy, gry czy inne tego typu zjawiska są szkodliwe.

gra romadoria:

To złe dopasowanie do wieku jest szkodliwe. Są wszak wspaniałe bajki dla dzieci, również, jak są wspaniałe gry, które rozwiną ich fantazje. Można spotkać głupie gry, które niczego dobrego nie uczą, możemy jednak grać w takie coś jak gra mechrage, gra tauriworld (szczegóły znajdują się na tej stronie) czy gra romadoria i samemu się przekonać, jakie to pożyteczne, zjawiskowe odmiany spędzania wolnego czasu. Zauważyli już to nawet marketingowcy, którzy ukuli pojęcie „grywalizacja” odnoszący się właśnie do gier i do codziennego życia. O co w tym chodzi? Odpowiedzi można znaleźć m.in. na stronie .

Po prostu, żeby poprawniej działać, żeby społeczeństwo się lepiej rozwijało powinniśmy zastosować niektóre czynniki gry do naszego życia. Zaistniało już multum inicjatyw z tego obszaru. Zwolennicy gier są zachwyceni tym odkryciem, ponieważ przez lata czuli się trochę obco, jakby robili coś nieistotnego, zbędnego. Nagle, przy pomocy „grywalizacji”, okazuje się, że gry mogą nas dużo nauczyć, możemy korzystać z ich mechanizmów i tworzonych tam rozwiązań. Od czasów „grywalizacji” już nikt nie może ogłosić, że gry są głupie. Jak najbardziej, takie występują, również jak głupie filmy, ale nie jest to sprawiedliwe dla całego tego intrygującego zjawiska.