Nowoczesne metody na uczenie się obcych języków

Ponoć wyjazdy kształcą, i coś w tym powiedzeniu jest. Aby jednak tak było, trzeba spełniać dwa warunki: po pierwsze wybrać się w podróż, a po drugie być otwartym na to co może się wydarzyć. Patrzeć szeroko otwartymi oczami. Nie jest to rzecz jasna kłopotliwe jeśli wybieramy się na przykład na drugi kraniec Polski albo chociaż pod miasto. W takim wypadku starczy po prostu słyszeć i prowadzić rozmowy.

Wydaje się nam to łatwe a nawet oczywiste. Tak, w wypadkach podróży krajowych wystarcza po prostu cokolwiek uśmiechu i dobrych chęci. Inaczej sprawa wygląda kiedy mamy ochotę na wyjazd za granicę. W takim przypadku nieznajomość języka może stać się dużym utrudnieniem. Naturalnie z wieloma rzeczami w życiu można sobie poradzić, z nauką języka obcego również. Tym bardziej w dzisiejszych skomputeryzowanych czasach. Wystarczy napisać w wyszukiwarce przy herbatce: niemiecki śląsk – w przypadku kiedy zamieszkujemy na Śląsku – i po odfiltrowaniu stron dotyczących historii tegoż rejonu trafimy na masę propozycji nauczania języka Bacha. Do wyboru mamy możliwość uczenia się języka obcego stacjonarnie – tak jak w szkole, lub też sposobem korespondencyjnym, w domowym zaciszu. Zmienił się jednak trochę sposób nauki języków obcych na odległość.

język niemiecki

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com

Jeszcze parę latek temu w materiałach kursów językowych polecane było słuchanie programów w danym języku. Obecnie już słuchacz kursu ma możliwość szlifować język niemiecki przez Skype. Ma możliwość w ten sposób nie tylko rozmawiać z własnym instruktorem, lecz także z ludźmi z całego globu! Skype daje nam tutaj nieomal nieograniczone możliwości. Taki rodzaj dialogów w języku obcym pomoże lepiej poznać język, a co ważne ćwicząc niemiecki przez Skype pozbędziemy się naturalnego lęku przed mówieniem w języku obcym, a jest to bardzo ważne dla skuteczności nauki. Artykuł dzięki uprzejmości:

Po opanowaniu dowolną metodą języka można już wybrać się w dydaktyczną podróż do obcych państw których obywatele mówią znanym nam już językiem. Można wtedy bez trudności przenikać kulturę danego społeczeństwa, jego specyfikę. Być może niemiecki przez Skype stanie się zalążkiem miłości? A być może przyjaźni? I w pierwszym i w drugim wypadku warto podjąć próbę.