Najlepszy sposób, aby zwalczyć nudę – gry. A jak zła pogoda za oknem – odpowiedź jest identyczna!

Co robić, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza, kiedy musimy pozostać w domu? Jest na pewno wiele sposobów, żeby dobrze przeżyć ten czas i nie zastanawiając się nad tym, jak o skazaniu czy zsyłce do pracy. Powinniśmy przyjąć to to jako możliwość spędzenia czasu wolnego tak, jakbyśmy z pewnością tego nie zrobili, gdyby słońce świeciło za oknami. No więc, co w taką pogodę można zrobić? Grać!

gra w scrubble

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Gry nie znudzą się nigdy, albowiem oferują nam wiele możliwości. Można przecież pograć na komputerze, ale także w gry planszowe. Może zagrać też w swoje wymyślone gry z własnymi zasadami i innymi pomysłowymi dodatkami. Można grać o pieniądze, można też pograć bez rywalizacji i innych wspomagaczy. Gry gwarantują nam ciekawą rozrywkę, a co więcej, każdy może sobie w nie zagrać. Nieważne, czy jest młodym czy starszym człowiekiem – każdy może zagrać, każdy też może czerpać z tego przyjemność (dla grających: akcesoria dla gier).

Co prawda, jeśli chodzi o gry to można sklasyfikować je właśnie pod kątem wieku. Najstarsi zagrają zapewne w planszówki lub [narty wyjazdy] być może w jakieś jeszcze inne, które nie są specjalnie znane. Najmłodsi zaś odpalą swoje tablety i zaczną grać w najnowsze i najbardziej zaawansowane gry na tablety, czy smartfony. Możliwości mają bardzo dużo, gdyż grać właściwie można na wszystkim. Najczęściej wybierane są konsole, gdyż one też oferują najlepsze gry i najwyższy poziom zaawansowania. Niemniej, obecnie można grać właściwie na wszystkim, chociażby na smartfonie. Nie trzeba kupować nawet konsoli, jeśli lubimy po prostu trochę pograć, w wolnym czasie. Ciekawie by było, gdyby ludzie starsi odrzucili swoje planszowe gry na rzecz gier komputerowych.

Zainteresował Cię niniejszy artykuł? Jeżeli tak, to sprawdź także uwagi z witryny, gdyż one również odnoszą się do podobnej problematyki.

To samo zrobiliby najmłodsi, lecz w druga stronę. Ciekawe, jakby zareagowali na tę zmianę. Masz ochotę pograć? W sam raz dla Ciebie – gry do pobrania na Nintendo Wii na

Do końca nie możemy być pewni, ale na pewno to doświadczenie byłoby bardzo pouczające. No bo kto powiedział, że tak być musi, że dorośli grają w swoje ulubione gry, a młodzi, w to, co jest aktualnie na czasie. Tak to wygląda, ale to nie musi być norma. Wydaje się, że taka zmiana doświadczeń przydałaby się jednej, jak i drugiej stronie. Dorosłym, żeby zobaczyli czym są te „gry”, a także dla młodych, ponieważ za bardzo są uzależnieni od elektroniki. Gry planszowe trochę sprowadziłyby ich na ziemię.