Znajomość języka angielskiego to w dzisiejszych czasach konieczność. A czy Ty znasz jakiś język?

Spośród wielu różnych zdolności, jakie powinniśmy posiadać w dzisiejszych czasach na specjalną uwagę zasługuję znajomość języka obcego. Nikt nie ma wątpliwości, iż chodzi tak naprawdę o język angielski, bo cały świat w pewnym stopniu go używa, co oznacza, że gdziekolwiek jesteśmy mamy szansę się dogadać. To język międzynarodowy. Wielu z nas pragnęłoby jednocześnie go znać na lepszym poziomie. Jak tego dokonać?

nauka języka obcego

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
W przeszłości światowym językiem była łacina, następnie język francuski, w dzisiejszych czasach jest angielski. Wielu jest zdania, iż w przyszłych latach takim językiem stanie się chiński, więc już korzystniej dzisiaj się go uczyć. Być może tak będzie, obecnie jednak bez żadnych wątpliwości króluje język angielski. W naszym kraju znają go szczególnie młode osoby, Ci którzy urodzili się już w wolnej Polsce i nie mieli kontaktu z językiem rosyjskim. Wcześniej bowiem królował u nas język rosyjski, więc język całkowicie z odmiennej grupy językowej (naszej), natomiast angielski to język germański.

Wiele osób z pokolenia 40-60 lat (nie wspominając o starszych osobach) nie jest w stanie się odpowiednio go nauczyć, no chyba, iż ktoś musi, gdyż konieczny jest on w pracy czy w innym obszarze. Jak pokazuje rzeczywistość jest to do zrealizowania. Nauka angielskiego nie jest więc taka trudna, jak się wydaje, najbardziej korzystnie rozpocząć od własnych metod, przyswajać go jak nam najlepiej pasuje, pamiętać o tym, że jeżeli chcemy osiągnąć konkretne rezultaty potrzeba regularności. To tak samo, jak w wypadku ćwiczeń, jeśli zaniedbamy regularność to nie zobaczymy żadnych rezultatów. Języka bowiem nie da się nauczyć jakby od czasu do czasu. Powinniśmy przyswajać dużą ilość słówek, przykładowo korzystając z fiszek od , oglądać dużo filmów w języku angielskim, a przede wszystkim trenować rozmowy w tym języku. Nie ma to jak posługiwanie się językiem obcym w normalnych sytuacjach życiowych.

Wiele osób istotnie tak się szybko uczy, gdyż w takim momencie następuje przełamanie blokady i zaczynamy posługiwać się obcym językiem. To dla mózgu informacja, że się da, więc ta czynność staje się naszym dobrym przyzwyczajeniem. Jak pokazuje jednak praktyka, dla wielu osób mówienie w obcym języku jest niezwykle trudne i stresujące, jednakże jeśli chcemy się nauczyć jakiegokolwiek języka, powinniśmy zacząć to robić. Dobrym sposobem są kursy konwersacyjne, gdzie rozmawiamy z osobami na podobnym poziomie, nie powinno więc być żadnej krępacji.