Co wolno rzec na temat korzyści oraz wad grywania w gry komputerowe?

Gry komputerowe są współcześnie niesłychanie częstym i słynnym tematem. Co krok słyszymy o tym, że na rynku pojawiła się jakaś nowiuteńka gra. Multum osób regularnie grywa w gry komputerowe, tyczy się to zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Na temat gier komputerowych mówi się dzisiaj bardzo wiele, między innymi często poruszaną problematyką są zalety oraz wady gier komputerowych. Współcześnie zdołamy wyróżnić osoby, jakie twierdzą, że gry komputerowe są tylko szkodliwe i nie mają żadnych zalet. Ale czy tak jest naprawdę? Warto zastanowić się nad tym jakie plusy i negatywy faktycznie niesie za sobą granie w gry komputerowe.

kontroler do Xbox-a

Autor: John Morgan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o wartości to nie da się ukryć, że gry pozwalają na kreowanie fantazji i modyfikują nasz umysł. Uczą też strategicznego myślenia. Oprócz tego nie zapominajmy o tym, iż istnieje dużo gier logicznych oraz edukacyjnych, jakie na przykład uczą dzieci nowych rzeczy, wspomagają w nauce języka obcego i tak dalej. W dodatku granie w gry komputerowe jest też wyborną zabawą i może być ogromnie fascynującym hobby. Masa osób czyta książki, ogląda filmy, jeździ na rowerze, a inni lubią grać w gry i naturalnie nie ma nic w tym złego. A właśnie granie oraz zbieranie różnych akcesoriów i gadżetów związanych z grami może być równie ciekawym zainteresowaniem (tu zobaczysz przykłady: panele, pokrowce i etui na konsole).

gra konputerowa Diablo II

Autor: Corey Marshall
Źródło: http://www.flickr.com

Granie w gry komputerowe niesie za sobą także kilka wad. W dzisiejszych czasach zdołamy znaleźć dużo niezmiernie bestialskich gier, pełnych przemocy – nie można zaprzeczyć, że na młode umysły może to mieć negatywny wpływ, w szczególności, jeżeli mówimy o osobach uzależnionych od gier komputerowych. Ogromnie łatwo jest zatracić się między iluzją, fikcją a rzeczywistością, wobec tego powszednie granie przed komputerem po kilkanaście godzin niewątpliwie nie jest słuszne. A szybko można zgubić rachubę czasu, zwłaszcza jeżeli grający posiada zaawansowany i dobry sprzęt, który niemal zastępuje mu realne życie. Wystarczy sprzęt taki jak przykładowo takie jak tu – .

Osoby, jakie cały swój wolny czas spędzają przed komputerem nieraz mają problemy z nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi, odcinają się od rzeczywistego świata. Wobec tego grając w gry komputerowe bardzo znaczące jest zachowywanie dystansu, podobnie jak w wielu innych rzeczach. Powinno się także wybierać wartościowe gry, takie które mogą nas czegoś nauczyć i są ciekawe, a nie jedynie szerzą przemoc i zawiść do innych osób.