Jakie gry komputerowe związane z historią są najlepsze?

Panuje opinia, że obecnie gry komputerowe są tak popularne, że odciskają piętno na całych pokoleniach. Toczą się cały czas spory o to, czy granie jest szkodliwe i czy jest w stanie przynieść jakieś pozytywne skutki. Bardzo często podejmowany jest temat zbyt długiego i częstego grania przez dzieci i młodzież i skutków z tym związanych. Oprócz negatywnych następstw pojawia się jednak całkiem dużo pozytywnych, pojawiających się zależnie od charakteru gier, jaki się wybiera.

gra komputerowa

Autor: Saiko Weiss
Źródło: http://www.flickr.com

W sytuacji wielu gier przykładowo wyrabia się refleks i poprawia koncentracja. Natomiast stosunkowo specyficznym typem gier są te, które w swojej treści nawiązują do historii. Tego rodzaju gry starożytność czy pozostałe okresy historyczne traktują jako tło rozgrywających się wydarzeń. Oczywiście w tym miejscu ważne jest, by wiernie oddana została prawda historyczna, przynajmniej do pewnego stopnia. Jeżeli ta kwestia jest zapewniona, gra ma charakter edukacyjny i może dać korzyści.

Gry online

W ostatnim czasie wzrosło powodzenie tak zwanych gier przeglądarkowych. Jak sama nazwa podpowiada, są to tego rodzaju gry, do których potrzeba zazwyczaj jedynie łącza z Internetem i posiadania przeglądarki WWW. Powszechność ta wynika w pierwszej kolejności stąd, że gry takie zwykle są bezpłatne. Aspekt ten w obliczu wygórowanych cen gier standardowych ma wielkie znaczenie, szczególnie dla młodych graczy, którzy nie mają własnych pieniędzy. Do gier tego rodzaju także zaliczają się takie, których fabuła ma miejsce w poprzednich epokach. Przykładem może być taki tytuł jak Goblin Keeper.

Liczy się przede wszystkim taktyka

gra na komputerze

Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo wiele gier, niezależnie od tego czy są to tytuły osadzone w historii, czy gry zupełnie fantastyczne, swoje zasady opierają w pierwszej kolejności na logice i planowaniu. Ich częstym elementem jest przykładowo planowanie armii czy konstruowanie miast, co wymaga odpowiedzialnego gospodarowania środkami. Przykładem takiej gry jest Ikariam (czytaj więcej), akcja rozgrywa się w starożytnym Rzymie. Gracz musi tu wybudować i utrzymać miasto w okresie starożytności.

Czy pragniesz może dostać link do źródła, gdzie czekają na Ciebie kolejne wpisy? Myślimy, że spodoba Ci się nowy serwis.

Popularność gier tego rodzaju nieustannie rośnie.