Co ma wspólnego lato z oświetleniem scenicznym

I w końcu nastało wyczekiwane lato, zdajemy się mówić, kiedy poczujemy pierwsze, cieplejsze dni. Skończyła się nudna zima, nie trzeba już codziennie rano zakładać grubych kurtek, rękawiczek i czapek, nareszcie dzień jest długi, więc i można wyjść na dwór lub posiedzieć na kocyku do wieczora. Ta przyjemna pora roku to również czas na letnie imprezy, a w ostatnimi czasy mamy ich w Polsce sporo.

Co najważniejsze, są bardzo atrakcyjne. Każdy uczestnik znajdzie zgodnego ze swoimi zainteresowaniami. Odeszły czasy Sopotu i Opola, jedynych dużych festiwali, które – co by tu dużo nie mówić – skupiały w sobie zawsze to samo, trochę tandety, trochę przewidywalności, trochę szlagierów, które wszyscy znamy… Pamiętajmy, że jest jeszcze Przystanek Woodstock, bardzo dobra impreza, na której jednak z racji darmowego biletu może znaleźć się każdy. Co to tłumaczenie symultaniczne warszawa? A to nie oto chyba chodzi. Trzeba przyznać, fajnie jak impreza jest bezpłatna i że można poznać bardzo zróżnicowane towarzystwo jednakże ostatnio mamy ogrom płatnych festiwali na międzynarodowym poziomie. To że zapłacić za wejście powoduje, że nie ma na nich losowychjednostek, są zaś takie, które przybywają na nie głównie dla muzyki zgodnej z ich gustem.

koncert

Autor: BL4CK_K1N6
Źródło: http://www.flickr.com

Przyjeżdżaj na tego typu imprezy osoby z różnych stron. Pragną zobaczyć swoje ulubione zespoły, a także zabawić się świetnie. Organizatorzy starają się zapewnić bardzo wysoki poziom, zarówno pod kątem wykonawców, jak również wrażeń estetycznych. Oświetlenie sceniczne czy scenografia eventowa jest co roku na coraz wyższym poziomie, jest na tyle nieźle, iż bez problemu polskie festiwale dorównują tym zachodnim. Podobnie jest z nagłośnieniem.

Sprawdza się ono od lat, choć raz było lepiej, raz trochę gorzej, ale przecież zapewnienie idealnego nagłośnienia nie jest kwestią łatwą. Trzeba poznać się na danejfirmie, aby korzystać na stałe z jej usług. Bardzo często trafiamy na ogłoszenia wynajem nagłośnienia Warszawa, jednakże można tego typu usługi znaleźć także w różnych innych, nawet małych miastach.

Cieszące się zainteresowaniem znane letnie festiwale, to: Opene’er Festiwal nad morzem, OFF Katowice, Orange Festiwal w Warszawie, Selektor Festiwal w Warszawie, Nowa Muzyka (muzyka bez zaiks) w Katowicach i mnóstwo mniejszych. Na każdym z nich przedstawiana jest różna muzyka, lecz również jednocześnie każdy z festiwali przedstawia wysoki poziom już od lat.