Domowa siłownia – patent na świetną formę

Zwykle bywa tak, że nie chce nam się wybyć z domu, aby zrobić coś dla kondycji. Nawet kiedy znaleźliśmy siłownię na własnym osiedlu, wydaje się to skomplikowaną wyprawą. Musimy zapakować sportowy strój, ręcznik, pamiętać o wodzie i podobne. Kiedy znajdujemy się w tego typu sytuacji dobrze jest zastanowić się nad zakupem paru sportowych sprzętów do domu. Wtedy będziemy mieli możliwość by zadbać o dobrą kondycję nie wychodząc z własnych czterech kątów.

Należy pomyśleć o urządzeniach, które umożliwiają rozwijanie co najmniej kilku partii mięśni i budują ogólną kondycję. Ciężarki się przydadzą, ale dużo fajniejszym rozwiązaniem będzie na przykład orbitrek. Zobacz produkty Kettler. Pozwala na utrzymanie formy, ćwiczy mięśnie nóg, grzbietu i brzucha – jedno urządzenie, a tyle możliwości. Zbliżony rezultat możemy uzyskać na bieżni, choć naturalnie nic nie jest lepsze niż jogging na świeżym powietrzu. Jeżeli jednak mamy ćwiczyć w domu albo nie ruszać się w ogóle, to zdecydowanie korzystniejsze jest to pierwsze rozwiązanie.

Sprzęt sportowy do domowej siłowni powinniśmy wybrać z uwagą. Po pierwsze, istotna jest wielkość. Kiedy spojrzymy na przykład na bieżnie uświadomimy sobie, że bywają wielkie, zatem wydzielenie w mieszkaniu przestrzeni na tego rodzaju sprzęt może być niełatwe.

Najedź na link i przeloguj się na witrynę twórcy (http://scootive.pl/hulajnoga-czesci/152-barendy). Tam odnajdziesz dużo rzetelnych informacji na podany tutaj ciekawy temat.

Jeżeli odpowiednio poszukamy na pewno wynajdziemy sporo mniejszych rozmiarów bieżnie mechaniczne. Dopytajmy sprzedawcy w sklepie sportowym, który model poleca do domowego użytku. Odkryj produkty marki Kettler: tutaj.

Można poszukać także maszyn, które można w prosty sposób rozłożyć, np. rower treningowy wtedy nie będziemy mieć kłopotów z przechowywaniem. Wiadomo, ławka do ćwiczeń albo orbitrek nie zawsze pasują do wystroju wnętrza w mieszkaniu. Sprawdzajmy jednakże solidność łączenia fragmentów. To niezwykle ważne, by w czasie ćwiczeń nic się nie obluzowywało i nie odkręcało. Wtedy możemy bezpiecznie ćwiczyć.

To niezwykle ważne, gdyż to oczywiste – nic tak nie zniechęca do ćwiczeń jak ból i uszkodzenie mięśni czy stawów.

Jeżeli intryguje Cię omawiany artykuł, to bez wahania kliknij tu oraz zobacz oprócz tego inny tak samo pasjonujący news derki dla koni.

Gdy przypadkiem skręcimy kostkę, zwichniemy nadgarstek, czy nawet nabijemy sobie bolesnego sińca spadając z orbitreka, lub uderzając się o ławkę do brzuszków, jest praktycznie pewne, że zarzucimy ćwiczenia. Często dzieje się tak, że osoby, które wyrządziły sobie krzywdę nie wracają do aktywności już nigdy. Dlatego tak istotne jest bezpieczeństwo. Naturalnie musimy także uważać na ilość i sposób wykonywania ćwiczeń. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy robimy to odpowiednio – zapytajmy trenera.