Zajęcia pozalekcyjne, jakie wybrać

Życie dziecka cechuje niebywała dynamika. Nie tylko porusza się ono z szybkością Strusia Pędziwiatra, ale równie błyskawicznie przyswaja wiedzę. Rodzice w dzisiejszych czasach starają się spożytkować tę cechę i już od wczesnych lat inwestują w jego rozwój. “On jest taki zdolny!” – wołają rodzice, szaleńczo podskakując na krześle obserwując swoje dzieci, które na palcach jednej ręki są w stanie policzyć do siedmiu w języku angielskim.

nauka gry na pianinie

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com
W wieku ilu lat dziecko powinno rozpocząć naukę języka? Cóż, nie uzyskamy na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Optymalny wiek to ten późnoprzedszkolny. Najmłodsze pokolenie ma więcej czasu na stopniowe przyswajanie wiedzy, na początku zasadniczo przez zabawę.

Od czego więc zacząć? Wystarczy, że wpiszemy w przeglądarce interesującą nas frazę np. : Skuteczna nauka angielskiego, a zobaczymy długą listę ogłoszeń. Możemy zdecydować się posłać dziecko na zajęcia indywidualne lub grupowe. Te pierwsze, stale są najbardziej elastyczną propozycją. Rodzic sam wyzna pory spotkań, a program dostosowany jest do dziecięcych wymagań i założeń.

W przypadku zajęć indywidualnych oraz korepetycji można elastycznie zmieniać intensywność, a także w trakcie modyfikować program zajęć.

nauka pozaszkolna

Autor: World Literature Today
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli dziecko w początkowych latach życia nie wykazuje większego zainteresowania językiem, dobrze jest wstrzymać się z lekcjami. Może powinniśmy obrać inny kierunek i przekonać się czy mamy w domu przyszłego muzyka? Przyjemna i skuteczna nauka gry na pianinie rozwieje nasze wątpliwości. Badania mówią, że obcowanie z muzyką we wczesnym dzieciństwie, wspiera rozwój zdolności matematycznych. Muzyka usprawnia i utrwala proces zapamiętywania, uczy skupienia, poprawiając jakość komunikacji dziecka z otoczeniem.

Szkoły muzyczne czasami organizują koncerty, na których maluchy mogą pochwalić się zdobytymi umiejętnościami, nabierając odwagi w kontaktach z ludźmi. A właśnie na tych cechach rodzicom zależy najbardziej. Na przygotowaniu do życia pewnego swej wartości człowieka.