Dzisiaj audiobooki stają się nader popularne – kiedy chcesz spróbować, kup jednego na próbę

W dzisiejszych czasach sporo mówi się o tym, że czytamy coraz mniej. Wszystkie statystyki są faktycznie nader alarmujące – niejednokrotnie pokazują, że przeciętny Kowalski czyta mniej niż jedną książkę w czasie roku. Jeżeli już coś czytamy, zwykle są to czasopisma albo… instrukcje obsługi. Na szczęście okazuje się, że takie statystyki, choć oczywiście powinny dać nam wiele do myślenia, nie są do końca prawdziwe. Dzisiaj wielce modne stało się czytanie książek w trochę inne formie niż tradycyjna. Mnóstwo osób obecnie przykładowo używa czytników książek. Nie da się ukryć, że taki sposób przyswajania książek jest znakiem współczesnych czasów.

audiobooki

Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli Ty również używasz czytnika, niewątpliwie najlepiej wiesz, o co chodzi. Dzięki czytnikom możemy czytać książki niemal wszędzie – nie da się ukryć, że dodatkowo jest to nader łatwe. Czytniki są lekkie i malutkie, dlatego ich noszenie ze sobą na co dzień nie sprawia niemal żadnego kłopotu. Innym sposobem na przyswajanie książek jest także przykładowo ich słuchanie. Audiobooki nie są wprawdzie tak popularne jak książki w formie elektronicznej, jednakże stanowczo mają wielką grupę swoich zwolenników. Sporą zaletą audiobooków jest również to, że coraz więcej pozycji jest dostępnych właśnie w tej formie.

Kiedy dla przykładu Twoją ulubioną pozycją jest Wiedźmin – audiobook tej książki zdecydowanie będziesz w stanie znaleźć praktycznie w każdym sklepie. Audiobooki to również świetny sposób na czytanie książek przez osoby niewidome – nie wszyscy z nich władają językiem Braille’a, a nawet jeżeli go znają, nie zawsze chcą czytać książki w ten konkretnie sposób. Dla takich osób słuchanie audiobooków to niewątpliwie jeden z najlepszych pomysłów na zapoznanie się zarówno z klasyką książek jak i nowościami wydawniczymi. Mnóstwo księgarni oferuje na swoich witrynach internetowych możliwość zakupienia audiobooków niemal na równi z klasycznymi wydaniami książek w formie papierowej.

Jeżeli jednak nie możesz kupić wybranej pozycji na witrynie ulubionej księgarni, wtedy możesz po prostu poszukać jej w internecie. Kiedy dla przykładu wpiszesz w wyszukiwarkę internetową frazę Trylogia Husycka, wówczas stanowczo uda Ci się ją odnaleźć – oczywiście pod warunkiem, że dana książka w ogóle jest dostępna w formie audiobooka na polskim rynku wydawniczym – zajrzyj tutaj.