Motywacja, czyli w jaki sposób konsekwentnie dążyć do celu

Motywacja jest czymś, czego każdy z nas potrzebuje codziennie. Potrzebujemy motywacji żeby wstać z łóżka bladym świtem, żeby codziennie siedzieć przez 8 godzin w pracy (nawet, jeśli za nią przepadamy)albo by zakończyć studia z dobrym przynajmniej wynikiem.

Podobnie jest z każdą inną częścią życia. Nawet na imprezę z kolegami z pracy trudno jest iść bez rzeczy, która by nas do tego motywowało (choć w tym przypadku nie jest o to ciężko).

Oczywiście działa to w dwie strony: może nas zarówno aktywizować, jak i zniechęcać do działania, ponieważ, przykładowo, odczuwamy ogromną pokusę na siedzenie przed telewizorem lub wegetowania przy komputerze. Jasne jest, że spadek zapału do działania jest czymś całkiem naturalnym u każdego z nas, niezależnie od wieku czy profesji. Sukcesem jest nie to, by problem skasować, ponieważ to nie jest wykonalne, lecz żeby nauczyć się jak sobie z nim radzić.

W tym momencie wielu zapyta: „Ale w jaki sposób to zrobić?”. Drogą do okiełznania naszych ułomności jest pożądane nastawienie oraz mobilizacja, natomiast temu sprzyjają różne triki motywacyjne. Mają one na celu pomóc nam odnaleźć naszą drogę w życiu oraz wspomagać nas, byśmy z niej nie zboczyli, nie dawali za wygraną. Tak więc pierwszą, najważniejszą czynnością, którą powinniśmy zrobić, jest zdefiniowanie tego, do czego chcemy w życiu dojść, co chcemy posiadać, kim być.

Jeśli masz ochotę uzyskać jeszcze inne informacje na omawiany temat, odkryj ponadto (http://www.polviettravel.com/polski-pilot-w-sajgonie/) pozostałe nasze serwisy na zbliżony temat – one też są interesujące.

Ogromnie ważne jest, byśmy konkretnie wiedzieli Dlaczego robimy to, co robimy? Trzeba to dokładnie sprecyzować i przypominać sobie o tym w czasie niepewności. Ponieważ dobrze jest posiadać wsparcie, dobrze jest też kogoś wtajemniczyć w nasze cele i zamiary. Rzeczą, która nie daje nam możliwości wypchnięcia poza szereg priorytetów naszych postanowień jest codzienna wizualizacja, z tegoż to powodu warto każdego dnia poświęcić 10 minut na wyobrażenie sobie swojej wizji przyszłości. Możemy też otaczać się sentencjami person, które osiągnęły to, czego my pragniemy oraz czytać biografie ludzi sukcesu, gdyż to dobrze wpływa na podejście- skoro ktoś dał radę, to dlaczego z nami miało by być inaczej?

Persony, którym zdarza się mieć tak zwany „słomiany zapał”, posiadają problem ze stawianiem sobie celów długoterminowych. Najczęściej są to duchy nad wyraz niespokojne, niecierpliwe, które chcą widzieć efekty od zaraz, natomiast gdy pojawiają się opóźnienia, komplikacje lub po prostu nie ma możliwości osiągnąć celu szybciej, persony takie tracą entuzjazm oraz zainteresowanie sprawą. W takim przypadku najwłaściwiej jest zastosować metodę „małych kroczków” i długoterminowy cel, podzielić na małe fragmenty. Dzięki temu efekty będą szybciej dostrzegane, natomiast my będziemy mieli poczucie, że czynimy postępy.

To tylko wybrane spośród sposobów utrzymywania swojej zapału do działania na przyzwoitym poziomie. Wpisując w wyszukiwarkę internetową triki motywacyjne, znajdziemy linki do wielu portali, które pomogą nam opracować swój osobisty system motywujący, który będzie najbardziej odpowiadał naszym indywidualnym wymaganiom.