Na rynku znajdują się coraz mocniej cenione zestawy kinowe

W erze coraz powszechniej panującej w naszych domach elektroniki już nikogo nie powinno dziwić, że ktoś będzie chciał zrobić u siebie małe kino. W salonach z elektroniką użytkową królują obecnie kina domowe, składające się z telewizora LCD z dużym ekranem, Blue-Ray lub DVD oraz zespołu kolumn głośnikowych. Można już na takim sprzęcie dość przyjemnie oglądać filmy z rodziną i przyjaciółmi, są jednak osoby, którym coś takiego może nie wystarczyć.

kino

Autor: Fotografien: A. Klich, R. Schweier, J. Rillich
Źródło: http://www.flickr.com

Tak więc jeżeli ktoś jest prawdziwym miłośnikiem kina, ma wystarczającej wielkości dom, w jakim nieduże kino może się zmieścić, i dysponuje zbędną gotówką, za jaką można kupić całkiem dobre auto, to kino w domu jest właśnie tym, co będzie chciał zrobić. Do adaptacji na kino bardzo dobrze nadają się pomieszczenia mniej reprezentacyjne, przykładowo poddasza albo piwnice. Wręcz można powiedzieć, że nadają się lepiej na to, ponieważ często mają nieregularne kształty, a to bardzo może pomóc przy projektowaniu, gdyż w tradycyjnych pokojach panują niezbyt dobre parametry akustyczne.

Domowe sale kinowe są bardzo drogie w budowie, a wynika to z dwóch głównych czynników. Pierwszym z nich jest projekt takiej sali, aby rzeczywiście odtwarzanie filmów było przyjemnością, to nie można na tym oszczędzać. Znających się na rzeczy akustyków u nas nie ma zbyt dużo, stąd też ich specjalistyczna wiedza nie jest tania, lecz nie powinno się robić oszczędności. Niewłaściwie zaprojektowana sala nawet przy sprzęcie najwyższej jakości nie może pokazać całego swojego potencjału, i w rzeczywistości mogą to być to pieniądze wyrzucone w błoto.
Zestaw kina domowego marki Philips

Autor: Philips
Źródło: Philips

Pomieszczenie które się chce przeznaczyć na kino musi być należycie wyciszone przed hałasami z zewnątrz, i trzeba oczywiście zająć się całym środkiem, także podłogą i sufitem. Dobre wykonanie wnętrza pomieszczenia, zgodnie z wykonanym wcześniej projektem zagwarantuje należyte parametry aby oglądać filmy. Na koniec pozostaje montaż urządzeń, który również sporo kosztuje, instalacja dodatkowych funkcji, takich jak inteligentne oświetlenie, i wreszcie będzie można pozapraszać gości na pierwszy seans. Jeśli jesteś zainteresowany: [link].