Jak najlepiej zainteresować swoje dziecko w deszczowy dzień?

„Choć mniej trudzą się i mniej brudzą, ale strasznie nudzą się w deszcz” – słowa piosenki śpiewanej kiedyś przez Barbarę Krafftównę w kultowym kabarecie, zna bez wątpienia każdy z nas. Gdy deszcz i słota za oknem, a aura nie zachęca do spacerów na świeżym powietrzu, powinniśmy zaaranżować dzieciom atrakcyjną zabawę w domu.

dziecko

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Okres jesienny daje nam duże pole do popisu jeśli chodzi o fantazję. Znalezione na spacerze żołędzie, kasztany czy inne „skarby”, szybko zamieniają się w jesienne ludziki. Frajdy dostarczy również maluchom jak i starszakom robienie rodzinnych albumów z wakacyjnymi zdjęciami. Dzięki metodzie scrapbookingu – albowiem o nim mowa – nasze albumy będą wyglądały jak małe dzieła sztuki.

Scrapbooking to nie tylko aranżacja zdjęć, to też technika zdobienia – nadawania wbrew pozorom niepotrzebnym lub zupełnie nie wyróżniającym się przedmiotom nowego charakteru, za pomocą scrapbookingu możemy też stworzyć drobne upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, opakowania prezentów a także ozdoby na wiele okazji. Cóż przyniesie dziadkowi więcej szczęścia niż samodzielnie zrobiony przez dziecko album ze zdjęciami? Najlepsze sposoby na nudę: konkursy plastyczne dla dzieci.
Planując dzieciom odpoczynek bierny, trzeba zapewnić im rozrywkę z elementami edukacyjnymi. Wiedza podana w ciekawy sposób jest przez nie bowiem łatwiej przyswajalna . Inspiracji dla dziecięcych zabaw przy komputerze można szukać w Internecie. Portale dla dzieci oferują co pewien czas sporo „gier jesiennych”, rozwijających kreatywność i spostrzegawczość. Istnieją rodzice, którzy narzekają, iż dzisiejsza młodzież spędza długie godziny na bezmyślnym marnowaniu czasu przed monitorem.

zabawki

Autor: kathryn
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak korzystanie z gier z umiarem i rozwagą, nie nie jest w stanie nikomu zaszkodzić.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, przeczytaj dodatkowe wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam (https://scenariuszzycia.pl/portret-numerologiczny/), odnajdziesz tu analogiczne wiadomości.

Na portalach dziecięcych znajdziemy gry pozwalające na rozwijanie wyobraźni, strategicznego myślenia czy umiejętności planowania. Stworzona dla małych podróżników, kierowców czy budowniczych. Na stronach dla dzieci dostępne są także zabawy edukacyjne umacniające znajomość języka angielskiego. Nauka przez zabawę? Zdecydowanie tak!