Oprawa muzyczna na uroczystości weselnej: DJ czy zespół muzyczny

Wiele młodych par, które są na etapie przygotowań do wesela, zastanawia się, czy zdecydować się na zespół muzyczny grający na żywo, czy też lepiej zdecydować się na dj’a. Oba rozwiązania mają pewne plusy i minusy. Musimy zatem przekonać się jakie!

Dj na wesele niezaprzeczalnie powinien zagwarantować nam znacznie bardziej urozmaicony repertuar. Właściwie każdy utwór, który sobie wybierzemy, może być zagrany przez dj’a. Dodatkowo podczas imprezy goście sami mogą wybierać ulubione piosenki, do których chcieliby tańczyć. Jeżeli więc zależy nam na nieograniczonym i różnorakim repertuarze, dj na wesele jest o wiele dogodniejszym rozwiązaniem (sprawdź).

Niewątpliwie dla większości z nas liczą się także koszty. W przypadku dj’a wydamy znacznie mniej za całonocną imprezę. Zazwyczaj dj’em jest jedna osoba, która dodatkowo nie gra na żadnym instrumencie, ani też nie śpiewa, w związku z tym nawet najbardziej profesjonalny DJ powinien nas kosztować znacznie mniej niż średniej jakości zespół muzyczny.

przed ślubem

Autor: Naijamayor
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele osób przygotowujących wesela, Brzeg nie może wyobrazić sobie swojego przyjęcia bez muzyki na żywo. Bez wątpienia muzyka grana przez profesjonalną grupę muzyczną ma swój własny, niepowtarzalny klimat i trudno się z tym spierać. Zespół muzyczny niezaprzeczalnie zadowoli starsze osoby, które są przyzwyczajone do tego rodzaju muzyki podczas wesela. Dla nich wyjątkowe wesele jest tylko wówczas, kiedy gra grupa na żywo. W pewnym stopniu jest to prawda, bowiem niektóry rodzaj muzyki, szczególnie muzyka biesiadna, brzmi znacznie lepiej, gdy jest wykonywana na żywo.

Trzeba jednak pamiętać, iż cena wynajęcia grupy muzycznej okaże się zdecydowanie wyższa niż gaża dj’a. Najczęściej kapela muzyczna to minimalnie 3 osoby, z których każda z nich będzie musiał zostać opłacony. Koszty mogą zatem być różne, najczęściej wahają się od 1500 do 5000 złotych. Należy pamiętać jednak, że zespół z górnej półki może kosztować znacznie więcej. W tym przypadku należy mieć na uwadze również fakt, że najlepsze zespoły muzyczne powinny być zamówione znacznie wcześniej, niekiedy nawet rok czy dwa lata przed weselem.

Okazuje się zatem, iż wybór pomiędzy zespołem muzycznym a dj’em jest dość trudny, a równocześnie w dużej mierze zależy od naszych gustów muzycznych.