Z punktu widzenia psychologa – co należałoby wiedzieć?

W dzisiejszych czasach zaczęliśmy dbać o stan swojego ducha. Myśląc o długim, zdrowym życiu nie myślimy jedynie o naszym ciele, ale także o psychice. Wielu ludziom wydaje się, że coś jest nie do końca jak być musi. Mimo, to ciężko im zrozumieć, co rzeczywiście im przeszkadza.

Doszukują się przyczyny złych decyzji, zastanawiają się, dlaczego w ich życiu dzieją się dziwne rzeczy. Bywa, że sami nie jesteśmy w stanie obiektywnie spojrzeć na sytuację, wtedy dobrze pójść do lekarza. Spotkanie z psychologiem to dobry pomysł. Psycholog pomoże nam uporać się z problemami codzienności. Nakieruje nas na to, co ważne, wesprze nas i odkryje przed nami istotę naszych małych i dużych problemów. Wizyta u psychologa to często jedyna opcja, kiedy nie potrafimy normalnie żyć. Dlatego zamiast dłużej szukać wymówek dobrze wykręcić numer i wybrać się na wizytę. Po, co dźwigać ze sobą problemy, których da się pozbyć?

Wybierz siebie

psycholog

Źródło: flickr.com

Bardzo modną branżą stał się ostatnimi czasy rozwój osobisty (ciekawa strona). Mamy ogrom coach’ów, którzy nie tylko uczą nas odpowiedniego jedzenia uczą nas też zdrowego podejścia do życia. Mówią, że poza tym, że dbamy o swoje ciało trzeba dbać o swój umysł i o własne emocje. Na właściwy rozwój osobisty składa się poczucie własnych umiejętności. Co ważne każda osoba, jeśli chce zacząć działać najzwyczajniej w świecie musi zacząć. Nie ma łatwiejszej opcji. Jeżeli chcielibyśmy być świetnymi graczami trzeba zacząć trenować, kupić piłkę, porządne buty i budzić się rano i grać. Podobnie jest, gdy mamy zamiar uczyć się jakiegoś języka, jedyne, co musimy robić to zacząć i regularnie pogłębiać wiedzę. Rozwój osobisty polega na życiu z pasją. Musimy znaleźć coś, co kochamy robić i znaleźć metodę by móc się z tego utrzymać. Ale poza tą wybraną życiową pasją warto poszukiwać motywacji, a motywację najłatwiej znaleźć robiąc nowe rzeczy. Wiadomo, że nie okażemy się najlepsi w każdej dziedzinie, ale warto pójść na kilka lekcji tenisa, pośpiewać karaoke i pojechać ze znajomymi w góry. To, co nowe najlepiej nas rozwija i dodaje energii do działania w ulubionej branży. Jeśli, więc chcemy stale się rozwijać, musimy znaleźć kogoś, kto wesprze nas we właściwym ukierunkowaniu naszych działań. Nie zawsze sami jesteśmy w stanie się odnaleźć wśród zgiełku obecnych czasów.

Dla zainteresowanych zagadnieniem –