Pierwsze komputerowe gry nie były wyrafinowane, ale wynikało to z dużych ograniczeń sprzętowych

Komputery od długiego czasu obecne są w naszym życiu, dzisiaj w większości mieszkań, domów i firm można zobaczyć czy to duży komputer stacjonarny, czy też mały, zgrabny notebook. Wielu ludzi używa komputerów do pracy, ale równie dużo, jeśli nie więcej na komputerze lubi sobie od czasu do czasu zagrać. Najstarsze gry komputerowe były bardzo proste, lecz wynikało to z dużych ograniczeń sprzętowych.

gry

Autor: Airwolfhound – Over 1 million views, thanks 🙂
Źródło: http://www.flickr.com
Było bardzo mało pamięci, procesory szybkie nie były, jak na dzisiejsze standardy, a o monitorze kolorowym mało kto słyszał.

Bardzo chętnie zaproponujemy Ci podobny takiego typu wpis. Jeżeli masz ochotę go zobaczyć, zweryfikuj treść, którą znajdziesz w tym miejscu.

Jednak mimo że sprzęt był jaki był, to i tak w owym czasie powstało mnóstwo niezapomnianych tytułów, których największą cechą była grywalność i prostota. Jak zapewne wszyscy wiedzą, minione kilka lat to ogromny wzrost technologii komputerowych. Urządzenia ogromnie przyspieszyły, pamięci bardzo potaniały i to wszystko stało się przyczyną ogromnej popularności komputerów. Wraz ze dużą ilością zmian w sprzęcie zmieniały się gry pc, powiedzieć wręcz można, że to gracze w dużej mierze przyczynili się do rozwoju komputerów.

Chyba każdy, kto posiada sprzęt komputerowy od czasu do czasu lubi zagrać sobie w jakąś grę.

komputer

Autor: Victor van Werkhooven
Źródło: http://www.flickr.com

Do niedawna bardzo popularne były gry przygodowe, w których grający wybranym bohaterem musiał przeżywać wiele przygód, rozwiązywał zagadki i zdobywał doświadczenie. Sprzedawane one były w wersjach pudełkowych i najczęściej grać w nie można było tylko samemu. Upowszechnienie sieci internetowej zmieniło także rynek gier komputerowych.

Rzecz jasna gry na komputery osobiste czy też gry playstation 3 () nadal są często wybierane przez graczy i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, lecz rosnąca liczba graczy zaczyna sięgać po gry w internecie. Często są one za darmo, chociaż i tak aby coś można było w nich osiągnąć, to trzeba zakupić jakąś broń lub wyposażenie, a poza tym zagrać w nie można z resztą graczy. Zwłaszcza dużą popularność zdobywają w ostatnich czasach gry minecraft – , stwierdzić wręcz można że ta gra stała się fenomenem internetu.