Gdy nie mamy czasu na książkę to chociaż posłuchajmy

Od czasu do czasu dzieje się tak, że ktoś nie posiada czasu czytać książek, albo nie lubi tego robić, ponieważ w czasie tej czynności bardzo prędko męczą mu się oczy, a co się z tym łączy, boli go też głowa. Na szczęście możemy posłuchać jak ktoś kolejny nam czyta, tak identycznie jak możemy zamiast iść do teatru na przedstawienie, włączyć radio, w którym konkretna sztuka będzie przedstawiana, a więc robiąc inne rzeczy, możemy równocześnie się z nią poznać.

Słuchowisko wcale nie wyszło z mody

Kiedyś, kiedy jeszcze nie było telewizji, a przynajmniej nie była ona tak mocno rozpowszechniona, niesamowicie popularne stało się w radiu tak zwane słuchowiska. A więc przedstawienie, lub małe scenki czytane przez aktorów, lub pracowników radia, które opisywały co się dzieje, a nasza wyobraźnia mogła samodzielnie tworzyć przed nami to, o czym właśnie słuchaliśmy. Dzisiaj być może takie słuchowiska nie są aż tak modne jak kiedyś, gdyż mamy telewizję oraz kino, jednak w tych starszych rozgłośniach, które pamiętają jeszcze organizowane słuchowiska, czasami mamy szansę się spotkać z ich tworzeniem, a co się z tym łączy trzeba ich posłuchać, bo naprawdę niesamowicie potrafią pobudzić wyobraźnię do działania i sprawić, iż będziemy w stanie wymyślić więcej rzeczy.

Audiobook to fajna sprawa

słuchawki - niezbędne dla fanów słuchowisk

Autor: Matti Mattila
Źródło: http://www.flickr.com

Sporą zainteresowaniem dzisiaj cieszą się audiobooki a więc płyty, albo plik, w którym ktoś odczytuje nam książkę, lub czasem nawet podręczniki. Takie rozwiązanie jest świetne dla tych, którzy nie posiadają chwili na to, żeby siąść z książką w ręce i zagłębić się w czytanie. Tu możemy uruchomić płytę jeżeli pragniemy, czy to w samochodzie, czy w czasie porządkowania mieszkania, oraz posłuchać tego co ktoś nam czyta. Jest to wspaniały sposób na poznanie się z fabułą, oczywiście pod warunkiem, jeżeli umiemy stać się właściwie zdyscyplinowani oraz na pewno potrafimy się wgłębić w to co słyszymy oraz nie będziemy co chwilę uciekać myślami ku innym sprawom, ponieważ wtedy może się okazać, iż pominiemy sporą część książki.

Dzięki temu wiemy co jest modne

Kiedy naprawdę pragniemy posłuchać fabułę jakiejś książki, a nie mamy szansy jej przeczytania, to bez wątpienia takie jej wysłuchanie będzie świetnym pomysłem. Tak samo jak uruchamianie czytanych książek pociechom, dopomoże nam rozbudzić ich wyobraźnię i wyćwiczyć w nich cechę uważnego słuchania.