Dlaczego warto uczyć się angielskiego z karteczek?

Jedną z niezmiernie powszechnych technik nauki języków obcychfiszki. Angielski, niemiecki, francuski, hiszpański – niezależnie od wybranego języka, przyswajanie nowych słów jest dzięki nim znacznie szybsze i prostsze.

Co to są fiszki? To nieduże kartoniki, na których z jednej strony zapisuje się hasło w języku obcym, po drugiej zaś – w języku polskim. Samo hasło „fiszka” pochodzi z języka francuskiego. Współcześnie fiszki są rozpowszechniane właściwie wszędzie. Można kupić je w sklepach, zamówić przez internet, jednakże warto jest także sporządzić je samemu, przez to jeszcze szybciej zapamiętamy nowe wyrazy. Jakie plusy niesie ze sobą uczenie się z fiszek?

W pierwszej kolejności fiszki są efektywne.

klasyczna metoda nauki języka angielskiego

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com

Nie da się zaprzeczyć, że zapewniają one bardzo duże wyniki. Są właściwe tak samo dla ludzi dorosłych, jak również dla dzieci, dla których uczenie się z fiszek może być wyśmienitą zabawą. Należy jedynie przygotować konkurs, a maluchy przyswoją sobie nowe wyrazy w mig. Zabawa ma o wiele większe walory edukacyjne, niż samotne siedzenie z książką i tzw. „zakuwanie”. Co poza tym?

Fiszki można wziąć ze sobą wszędzie. Są nieduże, więc nie zajmują miejsca. Można się z nich uczyć wracając do domu – jeżeli podróżujemy środkiem komunikacji miejskiej, w trakcie przerwy czy nawet przypomnieć sobie nowe słownictwo przed zaśnięciem. Są funkcjonalne oraz poręczne. Można je mieć zawsze przy sobie, albowiem mieszczą się również w kieszeniach spodni. Przytoczone powyżej samodzielne sporządzanie fiszek to też ewidentna zaleta uczenia się w ten sposób słownictwa. Ponadto fiszki z angielskim słownictwem mogą zawierać nie tylko same hasła, ale także zdania z ich wykorzystaniem bądź całe idiomy. Jest to uzależnione od naszej kreatywności lub materiałów proponowanych w sklepach.

W aktualnych czasach fiszki zaczęły również zdobywać sieć. Istnieje wiele portali edukacyjnych, które oferują programy z zastosowaniem fiszek online w zamian za darmowe założenie konta na określonej witrynie internetowej. Dobrze jest sprawdzić obie techniki i przekonać się, która jest dla nas odpowiedniejsza. Pamiętajmy, że nauka języków może być przyjemna, a ich znajomość jest bez wątpienia niezwykle pożyteczna, tak samo w pracy, jak i podczas urlopu, kiedy coraz chętniej wybieramy zagraniczne zakątki.