Działanie sprężyn progresywnych

Sprężyny

Źródło: http://www.vanel.com

Kierowcom nie ma potrzeby wyjaśniać, jaką funkcję pełni zawieszenie pojazdu. Producenci i oczywiście kierowcy chcą ulepszyć samochody, zwiększając wygodę w czasie podróży. Sprężyny oczywiście wpływają na bezpieczeństwo pasażerów i pewność kierującego. Czy warto zamontować sprężyny progresywne?

Sprężyny progresywne działają zupełnie w inny sposób niż tradycyjne. Są bardziej elastyczne i sprytnie przystosowują charakter reakcji do konkretnej sytuacji. Komfort jazdy maleje, jeżeli sprężyny są gęsto rozmieszczone i w dodatku krótkie, a takie zawieszenie ma większość pojazdów. Nowoczesne sprężyny mają ciekawą strukturę: nie są równe, są zwężane, przerwy pomiędzy zwojami też są zróżnicowane.

Jeżeli masz ochotę zgłębić więcej faktów na opisywane zagadnienie – odwiedź (https://dopower.pl/wszystkie/ladowanie-samochodu-elektrycznego-infrastruktura/) wszystko, co Cię interesuje na zbliżony temat.

Dzięki temu nawet przy niskim zawieszeniu podnosi się wygoda podróżowania.

Wybór nowoczesnych sprężynDla wielu ten model sprężyn jest zbyt nietypowy i rzadko wierzą w ich funkcje. Twórcy samochodów teraz jeszcze nie proponują tego rozwiązania w autach, z tego powodu sprężyny progresywne można kupić wyłącznie jako części zamienne. Wadą może być to, że samochody (oklejanie samochodów wrocław cennik) są mniej stabilne przy skrętach. Rzeczywiście, ich zachowanie jest zmienne zależnie od danego momentu. Samochód może inaczej reagować na skręt w lewo niż w prawo, inaczej reaguje hamując. Należy się przyzwyczaić do ich zachowania i zrozumieć, jak kontrolować samochód.

Autor: Opel

Sprężyny i instalacjaKolejną różnicą pomiędzy sprężynami progresywnymi a zwyczajnymi jest rozróżnienie na część dolną i górną. Trzeba zamontować je w warsztacie, bo po co sprawdzać własne umiejętności. Specjalista ma zamontować sprężyny w odpowiednim kierunku, żeby mogły pracować, jak należy.

Inne normy są identyczne, jak przy instalacji sprężyn tradycyjnych: zakłada się je parami, na tej samej osi.

Wymiana sprężynOd razu warto zwrócić uwagę, że regularne serwisowanie zawieszenia i kupno nowych sprężyn są obowiązkowe. Dobrze przeprowadzić szczegółowy przegląd tuż przed zimą, żeby uniknąć niespodzianek. Sprężyny niszczą się w zimowych sytuacjach na drodze, a sól, do posypywania jezdni głównie im szkodzi.