Inny świat w grach komputerowych

W jaki sposób połączyć historyczną, a najlepiej średniowieczną pasję z godzinami spędzanymi przed komputerem? Jakie propozycje stawia internet zwolennikom kosmosu? Producenci gier historycznych i kosmicznych kuszą swoją fabułą wielu graczy.

Gry komputerowe

Autor: dfactory
Źródło: http://www.flickr.com
W obu typach gier dysponuje się najczęściej interfejsem opartym na porównywalnych wytycznych. W kosmicznych fabułach gracz odpowiada za przejmowanie przestrzeni kosmicznej i pochwycenie kuszących surowców. Ma on swój „bolid” – maszynę, którą ulepsza przez kolejne modyfikacje – zobaczymy to m. in. w Dark Orbit.

Ten artykuł wydał Ci się zajmujący? Więc zapraszamy do naszej kolejnej witryny. Na niej oczekuje na Ciebie najnowszy tekst.

O ile znajdziemy w internecie gry kosmiczne (poznaj ofertę) nastawione na zdobywanie przestrzeni, materiałów, a w dalszej kolejności walkę, to część fabuł koncentruje się głównie na zwalczaniu kosmicznych konkurentów. Niczym w „Gwiezdnych wojnach” wcielamy się w postać kapitana statku kosmicznego, pana kosmosu, planetowego konkwistadora. Wykonanie zadań, takich jak wygranie bitew, zdobycie nowej technologii, czy statku to nie koniec – dalej kolonizujemy kolejne przestrzenie. Imperium kosmiczne stworzymy ze statków kosmicznych w dużej liczbie symulatorów, tj.: Endless Space, Star Citizen, czy najbardziej znanej wersji kosmicznej – Star Wars.

Kliknij tu – więcej zobaczysz w tekście, który odnajdziesz na tamtej stronie. To będą podobne materiały, zatem niewątpliwie je również przekonasz się za przydatne.

w co grac

Fani strategii historycznej mają swój kąt gier sieciowych, jak i tych na zwykłego peceta. Koniecznie powinni sprawdzić się grając w klasykę, czyli Europa Universalis – symulator oparty na autentycznych wydarzeniach i procesach z historii. Gracz wybiera między państwami, którymi rozpoczyna się akcję na przełomie średniowiecza i nowożytności. Przez setki godzin rządzimy państwami jako monarchowie, dowódcy, zarządcy manufaktur, handlowcy i ekonomiści w jednym! Po prostu dyrygujemy państwem zgodnie z naszą wolą. Zwolennicy antyku, dla których fabuły i gry średniowieczne nie wydają się ciekawym motywem, postawią na starożytny kontekst gier. Sprawdzić się można choćby w grze Ikariam. Akcja tej gry online rozgrywa się na greckiej ziemi. Zarządzając ojczyzną filozofii decydujemy o rozwoju ekonomicznym, wojennym, kulturalnym. Od gracza zależy na który kierunek rozwoju – armię, infrastrukturę, zasoby – postawi w trakcie gry.Jedno jest pewne – to interesujący sposób na zabranie czasu fanom starożytności i gier online.