Gry planszowe świetną zabawką dziecięcą

Zabawa jest dla maluchów nadzwyczaj ważnym elementem rozwoju. Rodzice muszą mieć to na względzie i pozwolić maluchom na zabawową beztroskę. Podczas codziennych zabaw bowiem dziecko uczy się ról, które następnie będzie pełniło. Ponadto, jest to także doskonały trening dla jego wyobraźni.

Obowiązkiem rodzica jest oczywiście wybór takich zabawek, które dla pociechy będą nie tylko bezpieczne, ale też sprawią, że zabawa będzie jednocześnie rozwijająca, ciekawa oraz da szansę dziecku na osiągnięcie zupełnie nowych umiejętności. Polecane są szczególnie gry planszowe. Ich wybór na współczesnym rynku jest dość szeroki. Przykładem może być chociażby lubiana gra qwirkle. Z jakiego powodu warto jest je wybierać? Przede wszystkim ze względu na fakt, że zmuszają pociechę do myślenia. Ponadto, pozwalają na zabawę w parę osób, jest to więc świetne narzędzie do kreowania więzi społecznych. Grać należy nie tylko w towarzystwie znajomych, ale również razem z rodziną. Tym sposobem rodzice spędzają więcej czasu z dzieckiem. Na pewno taka wspólna gra jest dużo lepszą rozrywką niż oglądanie telewizji.

Gry planszowe

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com

Gry uczą również zdrowej rywalizacji, konkurowania ze sobą. Takie zabawki powszechne były również w przeszłości. Przykładem może być chociażby słynne Monopoly, w które do dziś grają ludzie na całym świecie. Później jednak nadeszła epoka gier interaktywnych, jakie początkowo wymagały telewizora a współcześnie komputera. Z miejsca zawładnęły one sercami dzieci. Co ciekawe, cieszą się popularnością także wśród osób dorosłych. Na szczęście jednak można zauważyć pewnego rodzaju nasycenie rynku tego rodzaju grami, rodzice dodatkowo są o wiele bardziej świadomi potrzeb swoich pociech, dlatego klasyczne gry planszowe zaczynają wracać do łask. Stanowią one świetny zamiennik dla powszechnych gier komputerowych.

Rodzice muszą zachęcać pociechy do tego rodzaju aktywności, przede wszystkim grając w ich towarzystwie, ponieważ maluchy mają tendencję do naśladowania osób dorosłych. Oczywiście, gry trzeba wybierać mając na uwadze wiek dziecka, jako że może się okazać, że niektóre rozwiązania są jednak dla niego zbyt skomplikowane. Najczęściej na opakowaniach podane są konkretne informacje, dlatego zakup nie powinien generować większych kłopotów.