Jeżeli hobby przemienia się w pracę zawodową, to w takim wypadku poza dużymi kosztami możemy liczyć również na przypływ gotówki z tego tytułu

Każde hobby wymaga wkładu finansowego, jedno więcej, inne mniej. Jeśli zaś nasza dziedzina zainteresowań przemienia się w pracę zawodową, to w takim wypadku poza większymi kosztami możemy liczyć również na przypływ gotówki z tego tytułu. Niestety rozwój kosztuje, skoro się rozwijamy w danej dziedzinie to powinniśmy inwestować w naszą zawodową pasję, aż osiągniemy pełnię umiejętności, w tym co nas interesuje. Choć nawet, jeżeli dotrzemy do tego miejsca wydatki niestety się nie skończą. Kształcenie to ciągłe inwestowanie w siebie. Także pisarz płaci spore koszty swojego rozwoju, mimo, iż wielu w to nie jest w stanie uwierzyć.

sprzęt studyjny

Autor: Audio Mix House
Źródło: http://www.flickr.com
Pisarz to ma klawo, wielutak uważa, nie dość, iż siedzi w domu to również może tworzyć, gdzie mu się podoba. Może udać się nad morze, opłacić domek nad samym brzegiem i pracować. Może również zaszyć się w górach i tam łapać wenę. Nie myślą natomiast ludzie, co tak twierdzą o tym, iż ego typu wizja życia też kosztuje. Mało który pisarz może sobie pozwolić na takie życie. Tylko niektórzy, tym bardziej w naszym kraju. Reszta nie ma tak dobrze, czekają dopiero na swój czas, a do tego czasu zarabiają jak inni – ciężką pracą.

Jasne, ktoś pomyśli, jeśli nie ma tak fajnie to i tak ma znacznie lepiej aniżeli reszta artystów: muzycy lub fotografowie. Nie musi przecież kupować drogiego sprzętu studyjnego typu blendy (np. ), gitary i miksery.

Jeżeli zaintrygowały Cię informacje przedstawione na naszej witrynie, to z pewnością zajmą Cię też dalsze newsy, które opracowaliśmy w linku pod spodem.

Nie musi zainwestować w taki rodzaj sprzętu studyjnego jak ekran. Podobnie nie musi tak jak

studio

Autor: Chris Marchant
Źródło: http://www.flickr.com

profesjonalny fotograf inwestować w sprzęt studyjny jak blend, wolny jest też od zakupu sprzętu studyjnego typu ekran odbijająco-rozpraszający, nie inwestuje w nowe lampy czy w nowe obiektywy. Pisarzowi kiedyś wystarczała maszyna do pisania lub kartka. Dziś ma laptopa.

Takie przekonanie jest błędne, gdyż pisarz, tak samo jak inni specjaliści lokują pieniądze w siebie nieustannie. Przecież taki człowiek musi dużo czytać, ciągle przyswajać wiedzę, a lektury do tanich nie należą. Musi chodzić na szkolenia, dokształcać się, łapać kontakt z twórcami, chodzić na spotkania branżowe, które przeważnie do tanich nie należą. Musi jednakowoż szukać weny, podróżować, chodzić na spektakle i do kina. To dużo kosztuje. Zgadza się, iż nie potrzebuje drogiego sprzętu do samego pisania. Starczy kartka papieru i pióro. Jednakowoż, żeby zapełnić mózg pomysłami musi wcześniej włożyć pieniądze w samorozwój.