Filmy w odcinkach akcji są często w modzie

Niektórzy ludzie nie są w stanie obejść się bez seriali. Jest to swego rodzaju zastępcza, z goła inna, ale równoległa teraźniejszość, do której z chęcią powracamy w każdej wolnej chwili. Lubimy wymyślać z wyprzedzeniem alternatywne fabuły naszym ulubionym bohaterom, śledzić ich życie, myśleć, co zdarzy się w następnym odcinku. Twórcy do tego, żebyśmy czasem się nie zanudzili serwują nam scenariuszowe majstersztyki, sensację, dramat i komedię w jednym. Ostatnio, chyba nieprzypadkowo oglądanie seriali jest pewnym stylem życia.

gry

Źródło: http://www.morguefile.com/

I nie mam na myśli seriali, którymi raczą nas nasze rodzime media. Mowa o superprodukcjach zza oceanu, takich jak „Dexter” czy „House Of Cards”, które skupiają przed telewizorami wielkie rzesze ludzi. Kto najczęściej ogląda seriale? Jeśli mowa o naszych rodzimych serialach to przedział wiekowy kształtuje się w okolicach 40-70 lat.

Czy ta tematyka Cię pasjonuje? Jeżeli tak, to przejrzyj link (http://pischool.pl/podstrona/24/), pod którym odnajdziesz potrzebne Ci dane – zobacz, że Cię zainteresują na długi czas.

W tej grupie jest więcej pań, choć mężczyźni rzadziej się do tego przyznają. Jeśli zaś chodzi o seriale amerykańskie, które mają najwięcej fanów w Internecie, to jak łatwo się domyślić oglądają je osoby w młodym wieku, z dużych miejscowości. Propozycja dla dzieci i dorosłych: animowane bajki.

W czym tkwi sukces tej formy rozrywki? wydaje się, że klucz do zrozumienia tego fenomenu kryje się w tym, o czym była mowa na początku artykułu: w uzależnieniu. Za tym pojęciem kryje się wartka akcja, utożsamienie z bohaterami, zagadka, tajemnica, niepewność, co wydarzy się w następnym odcinku. Twórcy wyczuwają doskonale to zainteresowanie widzów i celowo komplikują fabułę przed końcem odcinka… To dlatego z niecierpliwością czekamy na następną część.

gry na konsole

Autor: jareed
Źródło: http://www.flickr.com

To sprawdza się w każdego typu serialach. Doskonale sprawdzi się w serialu akcji, w serialu animowanym, serialu anime(zobacz koszulki anime sklep) jak i w serialu dramatycznym. Tak jak w tych: seriale animowane. Co więcej, nikt z nas nie jest bezpieczny obcując z tego rodzaju specjalnymi zabiegami stosowanymi na widzach, bo choć wiemy o ich istnieniu, to lubimy być tak wkręcani, to powoduje, że życie staje się bardziej zajmujące. To tak jak z filmem, zdajemy sobie sprawę z tego, że to jedynie film, ale przeżywamy go czasami tak mocno, jak gdyby było to prawdziwe życie. Identycznie jest z serialami, które podzielone na części uzależniają jeszcze mocniej, pochłaniają i nie dają nam choć na jakiś czas się oderwać.