Jak solidnie przygotować się do zdawania matury z matematyki?

Trzy lata temu polscy maturzyści nareszcie musieli obowiązkowo pisać na egzaminie matematykę. Ciężko jednoznacznie napisać, że decyzja o ponownym wprowadzeniu tego przedmiotu miała dużo sensu, opinie są różne, lecz fakty są takie, iż taki uczeń, który chce dostać świadectwo dojrzewania nie powinien opuścić matmy. Można się trochę buntować, ale najbardziej istotne jest to, aby nigdy nie sądzić, że z dnia na dzień matematyka przestanie być obowiązkowym przedmiotem. Zwłaszcza, iż przecież bardzo często ów przedmiot jest szalenie pomocny.

kalkulator czarny

Autor: Horia Varlan
Źródło: http://www.flickr.com
No dobrze, ale w takim razie co trzeba robić, aby w umiejętny sposób przygotować się do matury z królowej nauk? Cóż, początkowo należy opanować w pełni podstawy. Czyli wcale nie jest powiedziane, że nawet zaglądnięcie do książki z podstawówki czy gimnazjum jest pozbawione sensu. Prawda jest taka, iż ten uczeń, który przykładowo nie wie jakie jest pole równoległoboku bądź koła, zasadniczo nie może myśleć optymistycznie. Oczywiście pesymizm również nie jest OK – trzeba najzwyczajniej wziąć się za robotę! Inne ciekawe sprawy: podział dysku.

Generalnie podstawy matmy nie są trudne – później są schody, lecz w sumie nie ma żadnego problemu z z tym by opanować ten przedmiot na tyle by zdać maturę z dobrym efektem. Znacznie więcej rad z zakresu tej tematyki: . Nigdy nie należy zaakceptować poglądów tych osób, które mówią, że tak czy siak nie damy sobie rady. Dużo osób całkowicie nie rozumie matematyki, a jednakże później jakoś sobie radzą. W żadnym razie nie należy się poddawać na początku. Miejmy nadzieję, że bez problemu dasz sobie radę. W końcu matematyka nie może być aż tak trudna!

Należy również wiedzieć, że ci słabsi, choć naturalnie niekoniecznie, nierzadko chadzają na korepetycje. Jeżeli nauczyciel jest OK, to w sumie nie ma najmniejszego powodu do niepokoju. Jednak jeżeli nie jesteśmy zbytnio zadowoleni z poziomu korepetytora, należy rozejrzeć się za kimś innym. Chociażby z tego powodu, że w sumie nie ma żadnego sensu ciągle chodzić na te zajęcia, które nie dają żadnych wyników. A więc należy postawić teraz sprawę jasno: już najwyższy czas na to, aby wreszcie przygotować się do egzaminu dojrzałości z matematyki.