Pasja wypełnia codzienne dni czymś magicznym, zaskakuje nas swoim rozmachem i nieoczywistością

Są ludzie którzy nie wyobrażają sobie życia bez pasji. Jawi się ona jako swego rodzaju obietnica dająca coś więcej aniżeli szara rzeczywistość, która przeważnie nie jest zbyt ciekawa. Silne zainteresowanie jakąś dziedziną wypełnia bowiem nasze codzienne dni czymś wyjątkowym, zaskakuje nas swoim impetem i nieoczywistością, nagradza nas swoimi efektami, wyznacza przed nami nowe wyzwania. Pasję warto posiadać.

muzyka

Autor: Sony
Źródło: Sony
Na wstępie jednakowoż trzeba ostudzić zapał, aby przypomnieć, że każde hobby to większy lub mniejszy wydatek. Jeśli jakiś człowiek pasjonuje się książkami to oczywiście, zależnie od szybkości pochłaniania kolejnych książek, musi wydać pewną część dochodu na ich zakup. tak samo, jeżeli ktoś inny kolekcjonuje płyty winylowe powinien, co jakiś czas kupić jakiegoś „białego kruka”, który kosztuje dużo pieniędzy. A co mają powiedzieć audiofile, którzy kupują na przykład klamry sprzęt studyjny, które czasami są horrendalnie drogie. Audiofile mają bowiem to do siebie, że dźwięk to ich fetysz, tak więc muzyka musi brzmieć perfekcyjnie, dlatego ich studio składa się z szeregu niesamowicie drogich sprzętów, na przykład, taki sprzęt jak niezbędny generator musi spełniać wszelkie najwyższe wymogi.

Istnieje też dużo pasjonatów fotografów, lecz mowa tutaj o tych kilku procentach, nie tych, co latają z telefonem czy niewielkim aparacikiem i ”cykają” wszędzie i każdemu zdjęcia. Sednem są tu fotografowie, którzy już są albo marzą by być w pełni zawodowcami. Tego typu specjalista

muzyka

powinien posiadać własne (lub wynajmowane) studio a do tego najwyższej jakości sprzęt studyjny typu gridy lub ekrany, a także mniej kosztowny (lecz niezbędny) sprzęt studyjny typu klamry.

Kosztowna pasja to także motoryzacja. Jeśli przypuśćmy nabyłeś zabytkowe auto, powiedzmy z lat pięćdziesiątych, do którego już nie robi się części to przekonasz się na własnej skórze, iż kupno istotnych części składowych będzie dość drogi. Jeżeli natomiast chodzi o pasje, to nie zastanawiamy się nad takimi rzeczami jak wydatki, ponieważ często jest tak, żedoprowadzenie do dobrego stanu takiego zabytkowego auta staje się jednym z ważniejszych celów życia. To jest właśnie najlepsze w pasji, wydaje się z trudem zdobyte pieniądze na „dziecko” które narodziło się z pasji i po tobie zostanie na świecie. Dlatego chyba pragniemy pasji, aby poczuć, iż w życiu chodzi o coś innego niż ciągłe zarabianie pieniędzy i konsumowanie.