Rynek gier wybiera Minecraft

Przegląd rynku gier na PC, Play Station i Xbox ma znaczącą wadę, gdyż, przeważnie premierę mają gry średnie, nie mające w sobie potencjału najlepszych gier w historii. Właściwie, podobnie jest z recenzjami muzycznymi czy z filmami.

Najlepsza gra na rynku

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Godne zauważenia wyjątki ostatnich miesięcy to na pewno The Wolf Among Us, Valiant hearts czy recenzja gry Soul Suspect (Murdered). W branży dzieje się coś jednakowoż więcej, poza produkowanie i recenzowanie nowych gier. A wszystko to za sprawą Minecrafta.

Objaśnijmy dla niewtajemniczonych, że Minecraft to jedna z najbardziej popularnych gier sandbokowych.

Jeśli chcesz znaleźć rzeczywiście niezwykle dobre źródło, zerknij na tekst, który był napisany przez prawdziwego profesjonalistę.

Gracz posiada pełną kontrolę nad własną postacią, może ją dowolnie kształtować. Prace nad tego typu grą rozpoczęły się w 2009 roku i trwają nadal. Gra tworzona jest na platformie Java. To najbardziej istotne, gdyż oznacza to, iż odpowiadają za nią diametralnie inne systemy niż w przeważącej liczbie gier, jakie aktualnie powstają.

Jesteś zdania, że niniejszy wpis jest ekscytujący? Kliknij oprócz tego ten ważny tekst (https://www.flowshop.org/collections/susz-cbd) – to bardzo cenne źródło informacji na prezentowany temat.

W czasie grania, mapa jest generowana na podstawie losowych danych. Oznacza to, iż każdy świat jest oryginalny i jedyny w swoim rodzaju.

Główny komunikat brzmi: Minecraft – 50 milionów egzemplarzy sprzedanych! No właśnie, jeśli krążyła wam gdzieś po głowie myśl, jak bardzo popularny jest Minecraft. to teraz już macie o tym pojęcie. Gdy, jeden z projektantów tej gry pochwalił się wynikami, świat osłupiał, dodatkowo pojawił się jeszcze inny interesujący wniosek.

Gra dla każdego

Źródło: http://www.morguefile.com/

Szczególnie, bowiem Minecraft zdominował rynek konsoli. Gra dostępna na Play Station 3 i Xboksa 360, zdystansowała pecety (wersje na Maca, Windowsa i Linuksa razem wzięte). Dzisiaj, gdy piszę ten artykuł wartośc 50 milionów jest zdecydowanie wyższy!

Trzeba przyznać, że ta wartość robi wrażenie pod każdym względem. Żeby to pojąć, spójrzmy na inne rekordowe produkcje. Najlepiej sprzedająca się gra w historii to Tetris, od 1984 roku, zakupiło ją 143 miliony osób.

Na następnych miejscach – Wii Sports, był to tytuł dołączany do każdego egzemplarza Nintendo Wii. Za Minecraftem już obecnie, są Mario Bros, Mario Kart Wii a także Grand Theft Audio. Minecraft pewnie będzie jeszcze długo rządził, tym bardziej, że opracowywanie są wersje dla Play Station 4 i dla Xboksa One.