Koncept na zabicie nudy bywa czasami banalnie łatwy

Nuda dopada wszystkich, każdego, mniejszego, większego, starszego i młodszego. Co jest najlepszym lekiem na nudę? Każdy ma swój sposób, lecz dużej ilości ludzi pomaga jakaś rozrywka.

Niektórzy gustują w niezdrowych „zabijaczach” nudy (alkohol, używki), inni poszukują pasji, zaczynają interesować się czymś nowym, żeby tylko wyrzucić znudzenie jak najdalej od siebie.

Jeżdżący na koniach

Autor: Anita Ritenour
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu zaczyna podróżować, oczywiście nie są to wyprawy kilkudniowe czy na koniec świata, bo życie na to nie pozwala (no chyba, że rzucamy wszystko i zmieniamy życie), lecz wypady weekendowe. Warto bowiem poznawać nową kulturę, pozwala nam to bowiem na, z jednej strony, popatrzenie na swoje życie z innej perspektywy, z drugiej, poszukania inspiracji, zobaczenia, że świat jest bardziej interesujący, niż w nudnym nastroju. Przy okazji podczas wypraw na weekend, w niektórych porach roku można odkryć w sobie nowe pasje i zainteresowania. Kupujemy poradnik o grzybach i studiujemy, jaki dobry, jaki zły, który warto zbierać, a którego należy obejść szerokim łukiem.

Pojawiają się też jeszcze inne pasje. Dostrzegamy różne stworzenia, kupujemy na przykład poradnik o koniach, zainteresujemy się ich hodowlą, życiem, rozmnażaniem, spostrzegamy, jak

Królik

Autor: Ryan Hodnett
Źródło: http://www.flickr.com

inteligentne to zwierzęta, jak wartościowe i mądre (więcej o poradnikach na temat grzybów i koniach (więcej w portalu https://www.nadwigrami.pl/klub-sportowy,oferta-sportowe.html) tutaj: poradnik o koniach, hodowla). Przez przypadek będąc na wsi spotykamy starszego pana, który zaczyna zachwalać hodowlę królików. I już pojawia się iskierka w oku i myśl w głowie, czemu nie kupić poradnika o królikach i poznać się na tych sympatycznych, strachliwych zwierzątkach, może zmiana życia, może taka hodowla?

Na końcu zaś wracamy do domu i zaraz od progu wita się z nami, ocierając się o nogę nasz kot. Wcześniej nie traktowaliśmy go poważnie, nie ciekawił nas jego świat, lecz teraz z biblioteczki bierzesz książkę-poradnik o pielęgnacji kota, którą jakiś czas temu zakupiłeś, lecz nigdy do niej nie zaglądałeś, i czytasz teraz ten poradnik o kotach, o ich hodowli, o ich zwyczajach, kaprysach i niezwykłym zachowaniu. Lektura pochłania cię na długie godziny, a ty sam się dziwisz, jak masz blisko tak fascynujące stworzenia, jak mogłeś się tak nudzić. O podręcznikach na temat kotów i królików przeczytasz również tutaj: interesujący poradnik o kotach, hodowla.