Wolny dzień, a Ty nie masz pojęcia co robić?

Nie masz pomysłu jak zapełnić weekend? Chciałbyś gdzieś udać się za miasto, może pospacerować po górach, jednak zapowiadane deszcze wykluczają twoje ambitne zapędy. Także co ci pozostaje? Siedzenie w domu, bezproduktywne i przypadkowe oglądanie telewizji? Lepiej nie tracić na to czasu. Podsuniemy ci znacznie lepszy pomysł!

Książka nie jest twoim wrogiem, to pierwsza rzecz, która przychodzi mi na myśl, w momencie gdy widzę, jak duża część społeczeństwa zapatruje się na słowo pisane. No tak, czytelnictwo wciąż spada, książki sprzedają się

Zestaw kinomaniaka

Autor: thierry ehrmann
Źródło: http://www.flickr.com

słabo, z tego powodu tendencja nie usposabia korzystnie. Jednak wciągająca lektura to doskonały „zabijacz” czasu. Nieważne, jaka to będzie lektura, „dobra” to pojęcie względne, istotne, by tobie przypadła do gustu. Uwierz, że w ten sposób spędzony czas da ci więcej korzyści niż długie godziny przed migającym ekranem, w którym wieje nudą i beznadzieją.

Ludzie w kinie

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli już jednak nie jesteś w stanie obejść się bez telewizji to uruchom… komputer. No przecież, w Sieci masz zdecydowanie większy wybór interesujących materiałów niż w telewizji. Szczególnie polecaną rozrywką są seriale. Bardzo zajmują, a czasu na nie zawsze nie ma kiedy wygospodarować, więc warto wykorzystać czas, który i tak nie wiesz, jak zająć. Do wyboru masz bardzo dużo pozycji: serial przygodowy, serial romans (serial romans), a może dajmy na to coś z serii serial science fiction albo serial sensacyjny (serial sensacyjny). Jestem pewny, że trudno będzie dokonać wyboru, ale dobrze podjąć tą decyzję.

Ciekawą propozycją będzie także spędzenie trochę czasu w kuchni, ale nie tak, by coś zabrać z szafki i siąść z powrotem przed telewizor, wymagany jest dłuższy pobyt w tym miejscu, żeby przyrządzić coś pysznego. Z jednej strony masz zorganizowaną pewną część czasu, pichcisz coś z zapałem, z następnej strony, później z apetytem osobiście możesz ocenić efekty swojej pracy. Dobrze smakuje, jednak mogłoby być znacznie lepsze? To nieważne, bo ważne są zapał i nowe doświadczenia. Tego rodzaju sposób na weekendową aktywność nie jest też na pewno wskazany jedynie dla kobiet, przecież przed kuchnią nie ma tabliczki z napisem: „tylko dla Pań”. Tak więc śmiało, zobacz, jak ci pójdzie, a jednocześnie zagospodaruj wolny czas czymś pożytecznym, co zapewni ci nowe doświadczenia a także inne niż co dzień poczucie, że robisz coś nie dlatego że musisz, ale dlatego że chcesz.