Najczęsciej kupowane instrumenty muzyczne?

Muzyka od wieków towarzyszy ludziom w ich codziennym życiu, była formą komunikacji, a także wyrażaniem uczuć i emocji. Przez wiele lat ludzie nauczyli się budować coraz to bardziej doskonałe instrumenty, a także opracowali reguły kompozycji utworów muzycznych.

Organy kościelne, klasyczne

Autor: John Fitzpatrick
Źródło: http://www.flickr.com
W kilku ubiegłych wiekach żyło wielu wspaniałych muzyków, jakich dzieła do dnia dzisiejszego są niedoścignionym wzorem muzycznego piękna i harmonii. Dla praktycznie każdej młodszej osoby, która chciała istnieć w lokalnym towarzystwie umiejętność gry na którymś z instrumentów była jedną z podstawowych rzeczy, o jaką musieli postarać się rodzice.

Do najpopularniejszych zaliczały się instrumenty z klawiszami. W bogatych domach panowały fortepiany, a jeżeli ktoś miał mniejsze możliwości finansowe, to markowe pianina. Pianina do dnia dzisiejszego można spotkać w wielu miejscach, w porównaniu z fortepianami nie potrzebują dużej przestrzeni, więc doskonale będą się nadawać do najróżniejszych ośrodków kultury, szkolnych świetlic czy na przykład szkół muzycznych.

Następnym popularnym klawiszowym instrumentem, zamontowanym z kolei w prawie każdym kościele, są markowe organy. Takie organy są praktycznie nie do przeniesienia. Wykonuje się je do konkretnego kościoła, biorąc pod uwagę takie parametry jak poziom akustyki wnętrza czy wewnętrzne kształty. Następnie profesjonalna firma która się zajmuje budową tego typu instrumentów wykonuje poszczególne piszczałki i układ ich sterowania, a następnie instaluje wszystko. Cały przebieg wykonania klasycznych organów trwać może czasami parę lat, ale przez to dostaje się instrument o niepowtarzalnym brzmieniu. Jedyną wadą takiego instrumentu jest cena, niestety zrobienie go jest kosztowne i coraz więcej świątyń na niego może być nie stać. Jednak ostatnie lata to bardzo duży wzrost popularności elektroniki, który dotknął także muzykę. Jeżeli któryś z proboszczów będzie chciał nieco zaoszczędzić, to zdecydować się może na organy elektroniczne, które są sporo tańsze niż sprzęt oryginalny, a w szkołach i świetlicach coraz częściej zaczynają się pojawiać pianina elektroniczne, niedrogie i dające dużo więcej możliwości niż klasyczne instrumenty.