Przygotowanie do matury

Edukacja to strategiczny czynnik przyczyniający się do odniesienia sukcesu. Lecz aby mieć szansę nieograniczonego korzystania z niej, potrzebna nam jest przepustka na na dalszą drogę edukacji – matura.

Kandydatów na studia nie brakuje, poprzeczka zawieszona jest wysoko, w związku z tym nie ma co tracić chwili, i zacząć przygotowywać się do egzaminu maturalnego choćby dziś. Dobrym pomysłem będzie zapisanie się na kurs maturalny – Collegium Novum w Warszawie. Czego możemy spodziewać się po owych lekcjach?
uczniowie szkoły średniej

Autor: igemhq
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku zajęć, zadaniem nauczyciela jest zazwyczaj wyłowienie i analiza tego, jaki poziom prezentują uczniowie, czy mają problemy z przyswojeniem materiału i jakie mają zaległości, czy braki w wymaganym do nauczenia programie. Nauka wielu przedmiotów (np. chemia, matematyka, fizyka, języki obce), nie pozwala pojawienie się zaległości. Gdy uczeń nie umie lub ma problem z przyswojeniem poznanych wcześniej partii materiału zaległości narastają, a wówczas łatwo o zniechęcenie ucznia do nauki.

maturzyści

Autor: Vancouver Film School
Źródło: http://www.flickr.com

Nauczyciele, dzięki wieloletniej praktyce w zawodzie mają dobre rozeznanie co do wymaganego programu i mogą uporządkować wiadomości. Przypomnienie tematów poznanych na lekcji, uporządkowanie ewentualnych niejasności, jest gwarancją sukcesu oraz wzmocnienia pewności siebie. Podczas kursów maturalnych kursant może się nauczyć od nauczyciela jak się dobrze uczyć. Ponieważ ceniony pedagog powoduje, że uczeń będzie dużo pracował , zarówno na lekcjach, jak i poza nimi. Jednocześnie będzie mu to sprawiało przyjemność. Rozwiąże wiele zadań, napisze wiele prac, i przerobi ubiegłoroczne zadania. Nauka jest jak niezmierne morze, im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Dzięki zapisaniu się na kurs maturalny; Warszawa maturzysta może także porównać zdobyta wiedzę. Należy także wspomnieć o ilości osób, jaką liczy grupa. Zajęcia w kameralnym gronie, prowadzone przy jednym stole sprzyjają koncentracji, zezwalają na odważne zadawanie pytań i zapewniają lepszy kontakt z wykładowcą. Kolejny plus to finanse – to znacznie tańsza opcja niż prywatne korepetycje.

Nie zwlekaj więc do ostatniej chwili i jak najszybciej zapisz się na kurs!