Czy gra przeznaczona na konsolę to odpowiedni pomysł na podarunek komunijny?

Jednym z kluczowych chwil twojego dziecka jest bezspornie data przyjęcia pierwszej komunii świętej. Jest to chwila ogromnej radości i niemałych wrażeń, jednak wielokrotnie nasz maluch nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, jak przełomowy jest ten dzień. Doświadczenia duchowe niejednokrotnie przysłania cała otoczka tej świętej i głębokiej chwili. Nasze dziecko ma świadomość, że w tym dniu zjeżdżają się cała rodzina i najbliżsi znajomi, mama szykuje wystawną kolacje, a co najważniejsze od każdego otrzyma prezent, materialny lub tematyczny. Te ostatnie kwestie z pewnością biorą górę nad sprawami wiary. Z jednej strony nie można nikogo obwiniać, przecież mając 8-9 lat w najważniejsza jest przede wszystkim zabawa. Pozostając przy zagadnieniu przyjemności i prezentów, warto zastanowić co sprawi największą radość naszemu maluchowi.

gra Dead Island 2

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze kilkanaście lat temu w dobie, kiedy nie wszystkich było na wszystko stać, upominki wręczane z okazji omawianej okoliczności były znacznie bardziej drogocenne i niepowtarzalne, dlatego każdy maluch radował się, że dostał upragniony, długo wyczekiwany prezent.

grając na konsoli

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej cenione w tamtych czasach były między innymi: hulajnoga, złoty medalik, przenośne radio, telefon komórkowy, biblia dla najmłodszych czy zegarek. Jednak z postępem czasu upodobania dzieci się zmieniły, a ich oczekiwania i wiedza znacznie się poszerzyły.

Ten artykuł Ci się podoba? To odwiedź serwis eventroom, a odnajdziesz więcej podobnych danych, które także będą interesujące.

W tych czasach już nie wystarczy niewielki podarunek lecz prezent najwyższej technologii. Ponoć obecnie najpopularniejszym podarunkiem są różnorodne konsole do gier. Duża część osób, podchodzi do ich zakupu bardzo negatywnie jednak najpierw warto się im dokładnie przyjrzeć i zaznajomić z ich nowoczesną techniką. Wyodrębniamy dwa rodzaje tych urządzeń. W sprzedaży są konsole stacjonarne, czyli takie, które przypina się do komputera a także konsole przenośne umożliwiające grę w dowolnych miejscach.

Do najbardziej znanych modeli zaliczamy przykładowo: Xbox 360, Play Station 2, Play Station 3, Play Station Vita. Pomimo wysokiej ceny posiadają wiele zalet. Przede wszystkim ich użytkowanie nie wymaga dużych kompetencji oraz fachowej wiedzy. Następnym plusem jest to, że doskonała zabawa dostępna jest gdziekolwiek jesteśmy i zaangażować do tego celu możemy wielu własnych przyjaciół. Jednak do dobrej zabawy niezbędne są właściwe gry, które dostępne są w sprzedaży w nieskończonej ilości. znacznym powodzeniem cieszą się gry wojenne i przygodowe, takie jak: , Call of Duty, Gear of War, Medal of Honor czy Battlefield. Ja osobiście uwielbiam takie gierki jak polecana witryna.

Jest coś również dla osób, które lubią się bać i pragną stać się głównym bohaterem horroru, dla takich jednostek idealnie sprawdzą się gry: Alma, Dead Island, Murdered oraz Deadly Premonition. Jednak konsole wykorzystać można również w celach kondycyjnych. To także znakomita zabawa dla osób, które bez wychodzenia z mieszkania pragną utrzymać idealną sylwetkę. Wystarczy zaledwie nabyć grę Dacerstar Party, Get Fit With Melani B lub Kinect Sport, a świetna zabawa gwarantowana.